Popularne zabawki edukacyjne dla przedszkolaków

0
1622

Zabawki edukacyjne to znakomity pomysł na prezent dla każdego małego dziecka. Przedmioty tego typu nie tylko bawią, ale i uczą, doskonaląc dziecięce umiejętności z zakresu zapamiętywania, koncentracji, logicznego myślenia czy sprawności manualnej. Niektóre z takich zabawek prezentują polski alfabet lub cyfry, dzięki czemu dziecko może poznać litery i podstawy matematyki. Wczesne zaznajomienie dziecka z literami i cyframi zaprocentuje w przyszłości, w przedszkolu i szkole podstawowej.

Nauka pisania i liczenia

Znajomość polskiego alfabetu oraz wszystkich cyfr to umiejętność, jaką powinno opanować każde dziecko w wieku przedszkolnym, jeszcze zanim pójdzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Pomocne w nauce literek i cyferek będą różnego rodzaju zabawki, w tym duże puzzle piankowe, z których można ułożyć większą matę izolującą od chłodnej i twardej podłogi. Innym przykładem zabawki, która powinna pomóc w opanowaniu alfabetu i podstaw matematyki są różnego rodzaju gry planszowe, zwłaszcza ich edukacyjne wersje. Ciekawą zabawką edukacyjną będą także różnego rodzaju układanki i drewniane klocki z zapisanymi na ich powierzchni, dużymi i kolorowymi literkami lub cyferkami. Przy pomocy układanek lub klocków, na których został zapisany cały polski alfabet, dziecko może zacząć układać pierwsze kilkuliterowe wyrazy, w ten sposób ucząc się pisania i czytania. Gdy na powierzchni klocków znajdują się cyferki, dziecko przy ich pomocy może nauczyć się dodawania, odejmowania czy składana cyfr w większe liczby.

Czy warto sięgać po zabawki edukacyjne?

Duża różnorodność zabawek zachęca do sięgania po takie ich wersje, które nie tylko bawią, ale i rozwijają dziecko w określonym kierunku. Oczywiście nie trzeba, a nawet nie powinno się rezygnować zupełnie z klasycznych zabawek, które oswajają dziecko z otaczającym je światem i sprzyjają jego socjalizacji, ale wartościowe zabawki edukacyjne powinny być ich uzupełnieniem. Zabawki prezentujące polski alfabet lub cyfry są doskonałym przykładem takich przedmiotów. Warto po nie sięgać, gdy dziecko zaczyna uczyć się pisania i liczenia, ale z powodzeniem można wprowadzać je także do zabaw nieco młodszych dzieci.

Wczesne poznanie wszystkich liter, jakie znajdują się w polskim alfabecie, da dziecku pewną przewagę nad rówieśnikami i ułatwi wejście w etap życia związanego już nie tylko z zabawą, ale i nauką. Korzystając z pomocy sklepów zajmujących się sprzedażą zabawek edukacyjnych, warto szukać takich ich wersji, które pomogą w nauce alfabetu lub podstaw matematyki. Na szczęcie wybór tego typu przedmiotów jest bardzo duży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here