Jak wybrać zabawki budowlane dla dzieci?

0
181

Czy twoje dziecko uwielbia spędzać czas na konstruowaniu? Bezgranicznie pochłania je budowa konstrukcji z piasku, tworzenie i planowanie układu ulic, tworzenie różnorodnych elementów z klocków? Jeżeli tak to postaraj się urozmaicić zabawę  pociechy poprzez dobór odpowiednich zabawek budowlanych.

Zalety zabawek budowlanych

Zabawki budowlane oprócz dostarczania niezapomnianej rozrywki mają również wiele zalet dla prawidłowego rozwoju młodego człowieka. Z całą pewnością zabawki budowlane pomagają rozwinąć motorykę oraz koordynację ruchową. Korzystanie z zabawek budowlanych poszerza również wyobraźnię malucha oraz pozwala mu się lepiej zapoznać z przeznaczeniem i działaniem prawdziwych maszyn i systemów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zabawek budowlanych?

Szukając odpowiedniej zabawki budowlanej dla dziecka trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Mowa tutaj o wytrzymałości zabawek, stabilności w przypadku pojazdów zabawkowych oraz bezpieczeństwie (czy zabawka posiada niezbędne certyfikaty oraz atesty bezpieczeństwa). Dobierając zabawkę sugerujemy również zwrócić uwagę na oznaczenie wiekowe produktu. Zabawka powinna być dopasowana do wieku i możliwości dziecka – w przeciwnym wypadku maluch nie będzie w stanie w pełni cieszyć się z funkcjonalności produktu.

Zabawkowe narzędzia dla dzieci

Pierwszą grupę zabawek budowlanych stanowią narzędzia dla dzieci, które pozwolą poczuć się maluchowi jak prawdziwa ,,złota rączka”. Zabawkowe skrzynki narzędziowe, w których znajdują się śrubokręty, młoteczki i inne produkty to źródła wciągającej rozrywki. Oprócz tego należy wspomnieć o zabawkowych wiertarkach, wkrętarkach czy piłach, za których sprawą przy użyciu wyobraźni dziecko przeniesie się na prawdziwą budowę. W przypadku zabawkowych narzędzi przeznaczonych do użytku na dworze warto sprawdzić ogrodnicze narzędzia takie jak łopatki, grabki, kosiarki czy też mini-taczki.

Zabawkowe pojazdy oraz maszyny budowlane

Najbardziej atrakcyjne dla małych budowlańców będą wszelkiego rodzaju pojazdy budowlane. Zabawkowe wywrotki umożliwiające dziecku transportowanie piasku czy innych przedmiotów to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Oprócz tego wyśmienicie sprawdzą się zabawkowe koparki i traktorki oraz dźwigi. W przypadku tych pierwszych można wybrać model wykonany w skali, którym pociecha będzie bawić się w domu lub też większą zabawkową koparkę przeznaczoną do użytku w piaskownicy, na której maluch będzie w stanie usiąść i sterować łyżką. Zabawkowe dźwigi natomiast mogą być sterowane za pomocą pilota umożliwiając małemu konstruktorowi załadunek i przemieszczanie przedmiotów z miejsca na miejsce.

Klocki konstrukcyjne

Naszą listę zabawek dla małych budowlańców zamykają wszelkiego rodzaju klocki konstrukcyjne, za sprawą, których maluch stworzy takie budowle jak domy, zamki czy wieże rozwijając przy tym swoją wyobraźnię oraz ćwicząc zdolności manualne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here