Poduszka do karmienia

0
1540

Poduszka do karmienia piersią to coś, co przydaje się zwłaszcza na początku wspólnej drogi – kiedy uczymy się tego, jak stawiać dziecko, kiedy musimy je utrzymywać. Podniesiona dłoń, trzymania w jednej pozycji poprzez pewny czas, błyskawicznie się męczy, komfortowo jest ją o coś wesprzeć, natomiast nie zawsze jest taka możliwość. Poduszka do karmienia zapewnia ułożenie dziecka wyżej, dzięki czemu dłonie mniej się męczą. Niewątpliwie możemy umieszczać np. zwinięty koc, lecz tenże nie zawsze mamy pod ręką, w dodatku stale się przesuwa, rozstawia.

Poduszka do karmienia: jak dobierać?

Doskonała poduszka do karmienia winna mieć parę istotnych właściwości: właściwy rozmiar, trwałość, winna być zrobiona z lekkiego, antyalergicznego produktu oraz łatwa w oczyszczaniu. Radzimy na co zwracać uwagę nabywając poduszkę do karmienia. Po pierwsze poduszka do karmienia nie może być za mała. Z niewielkiej, wąskiej poduszki do karmienia dziecko może się zsuwać, szczególnie gdy będzie mało stabilna. Lecz gdy jest sztywna oraz ma wyprofilowane brzegi, winna spełnić zadanie.

Kształt poduszki do karmienia

Wbrew pozorom kształt poduszki do karmienia nie jest tylko sprawą estetyczną, gdyż oddziałuje na wygodę i zabezpieczenie – Twoje, jak również karmionego małego. Winna bardzo opinać Twoją talię oraz nie zsuwać się z niej, dzięki czemu małemu nie zagraża upadek, natomiast Tobie łatwiej będzie sięgać po dodatki, bez jakich ciężko obejść się w trakcie karmienia, np. pieluszkę, chustki, lub butelkę, gdy karmienie piersią nie wchodzi w grę.

Właściwe przystosowanie

Poduszka do karmienia wytwarzana jest w kształcie litery „c”, „o” oraz półksiężyca. Do większości sylwetek pasuje poduszka w kształcie litery C, jaka zapewnia właściwe wsparcie dla ramienia oraz gwarantuje odpowiednie ułożenie dziecka. Panie lubią też owe typy, jakie gwarantują odpowiednie wsparcie dla odcinka lędźwiowego, jaki niejednokrotnie wywołuje ból w pierwszych tygodniach po porodzie. Do poduszki do karmienia najlepiej się przymierzyć w sklepie. Być może dziwnie się poczujesz, siadając na krześle, biorąc lalkę oraz zakładając poduszkę, lecz to doskonały pomysł, aby wypróbować, jaka wielkość Ci niezwykle pasuje oraz jaki typ poduszki jest dla Ciebie najdoskonalszy.

Wyprofilowanie

Na wstępie należy określić, co to oznacza, iż poduszka do karmienia jest przyjemna oraz odpowiedzieć na pytanie: po co w ogóle ją kupić? Odpowiedź jest prosta: pozycja, jaką bobas przyjmuje na odpowiednio wyprofilowanej poduszce, może zmniejszyć zagrożenie kolek, gazów lub chorób. Jak to możliwe? Wszystko dzięki temu, iż dziecko leży na niej pod małym kątem, natomiast jego głowa znajduje się wyżej aniżeli reszta ciała.

Kiedy należałoby zakupić poduszkę do karmienia?

Ze względu na rozmiar oraz kształt poduszki do karmienia, sprawdza się ona doskonale już w trakcie ciąży. Więc właśnie poduszka do karmienia określana jest też poduszką dla pań w ciąży. Poduszka taka pozwoli na praktyczne ułożenie się na sofie podczas wypoczynku bądź w łóżku w nocy podczas snu. Panie, jakie już zobaczyły jak niezwykle komfortowe jest spanie z poduszką dla pań w ciąży z pewnością nie zrezygnują już z jej wykorzystania będąc w następnej ciąży.

Tak jak opisaliśmy – poduszka do karmienia dziecka jest niezwykle istotna. Ważna także jest odpowiednia butelka do karmienia, jaką oferuje firma Nanobebe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here