dziecięce szablony do malowania

Szablony do rysowania są świetną alternatywą, jeżeli nasz maluch nie potrafi jeszcze samodzielnie malować. Szablony są wykorzystywane jako pomoc podczas malowania, dzięki nim codzienna sztuka jest uatrakcyjniona.

Szablony do rysowania są przeznaczone dla dzieci w każdym wieku. Dzięki nim dziecko może odrysować różne kształty, nawet jak jeszcze ma problemy z malowaniem.
W sklepach dostępne są całe zestawy, które zawierają kilka sztuk, różnorodnych szablonów. Najczęściej wybierane przez rodziców są szablony ze zwierzątkami. Bardzo dobrze tolerowane są zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki.

Oprócz szablonów ze zwierzątkami znaleźć można również szablony baśniowe. Takie szablony do rysowania wykonane są zazwyczaj z drewna lub plastiku, który jest bezpieczny dla dzieci. Dostępne są również szablony wykonane z tektury, ale nie są zbyt popularne, ponieważ dość szybko się niszczą.

Szablony do rysowania dla dzieci

Jakie jeszcze zastosowanie mają szablony do rysowania?

Jak już wiadomo podstawową funkcją szablonów do rysowania, jest rozwijanie u dziecka umiejętności rysowania. Za ich pomocą odwzorowujemy na papierze różne figury. Dodatkowo jest to kreatywna zabawa. Do czego mogą jeszcze nam się przydać szablony do rysowania?

  • Dopasowywanie elementów, na czym polega? Element, który został obrysowany przez dziecko wyjmuje się i daje dziecku, żeby dopasował do planszy. Dzięki takim ćwiczeniom, dziecko ćwiczy percepcję wzrokową.
  • Odgrywanie scenek, szablony które posiadamy musimy zamienić na pacynki. Jak to zrobić? Szablon do rysowania wystarczy przykleić za pomocą taśmy do patyczka drewnianego lub na przykład do papierowej rurki do picia. Takie pacynki znakomicie sprawdzają się podczas ogrywania przeróżnych scenek.
  • Tworzenie opowieści i ćwiczenie mówienia, gdy maluch odrysuje na kartce papieru dany szablon, musimy go poprosić, żeby wymyślił opowieść w nawiązaniu do przedmiotu lub postaci, którą narysował. Dzięki temu dziecko ćwiczy wyobraźnię, kreatywne myślenie oraz mowę.

Bezpieczeństwo szablonów do rysowania

Jeżeli chcemy, żeby nasze dziecko korzystało z szablonów do rysowania, zawsze powinniśmy sprawdzić czy taki szablon jest bezpieczny dla dziecka. W przypadku małych dzieci wybierajmy szablony, które zawierają duże elementy do obrysowania. Szablony powinny być pozbawione ostrych krawędzi. Najlepiej wybierać szablony o grubość minimum 3 mm. Jeżeli chodzi o materiał, bezpieczniejsze są szablony drewniane lub takie, które są wykonane z wysokiej jakości tworzywa PMMA atestowanego.

Przeczytaj tez: http://www.lekarzzakaznik.pl/pamietniki-dla-dzieci-czy-warto-kupic-dziecku-pamietnik/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here