Fryzury blond

Od lat, blond włosy uznawane są za niezwykle kobiece. Świetliste, promienne refleksy na włosach kojarzone są z dziewczęcym urokiem i wdziękiem, podkreślają delikatną urodę, a nawet odejmują lat. Włosy Blond to bardzo szeroka gama odcieni, poczynając od jasnego brązu do niemalże białego. Ponadczasowe, proste fryzury blond zawsze będą modne i odpowiednie dla każdej z pań. Niezwykle kobiece, klasyczne uczesanie to proste włosy z delikatnym ombre. Bez względu na długość włosów, taka fryzura zawsze prezentuje się dobrze. Modnych jest kilka uczesań dla blondynek, które z powodzeniem można stworzyć na własnej głowie przy pomocy specjalisty z salonu fryzjerskiego.

Krótkie blond fryzury

Łagodniejsze wersje krótkich fryzur blond to wycieniowane loby, pofalowane lub gładkie pazie. W tej wersji kolorystycznej bardzo dokładnie widać rzeźbę fryzury, więc cięcie teoretycznie powinno być perfekcyjne.

Podział koloru blond

Fryzury blondNajczęściej stosowany podział to:
Ciepły odcień blondu czyli złocisty, miodowy pasuje do ciemnych oczu o naturalnie ciemnobrązowych, kasztanowych lub miedziano-złotych włosach.
Zimny odcień blondu czyli platynowy i popielaty. To klasyka Hollywood, podkreślają porcelanową lekko różową skórę. Idealnie pasujący dla posiadaczek niebieskich, szaro-niebieskich lub zielono-niebieskich oczu o naturalnych jasnych włosach. Jest to odcień wymagający, odrosty są najszybciej widoczne i konieczne jest farbowanie nawet co trzy tygodnie
Tak naprawdę każda fryzura włosów blond będzie wyglądała zjawiskowo.

Jak pielęgnować blond włosy

Kup fioletowy szampon- Wypróbuj na przykład kosmetyki z serii Joanna Ultra Color System, w której znajdziesz szampon, odżywkę i specjalną płukankę.
Używaj suchego szamponu- Suchy szampon pozwala na wydłużenie czasu pomiędzy myciami.
Farbuj tylko odrost- Pamiętaj, że zbyt wiele warstw rozjaśniacza może po prostu stopić, a w najlepszym wypadku mocno przesuszyć twoje włosy.

Rozjaśniaj naturalnie

Chroń je przed słońcem- Warto zabezpieczyć je specjalną mgiełką.
Używaj olejków- Olejki pomagają wygładzić włosy i dodają zdrowego blasku.
Regularnie nawilżaj- Nawet dwa razy w tygodniu nakładaj na włosy regenerującą maskę, susz je tylko zimnym powietrzem z suszarki.
Szampon dla blondynki powinien być delikatny – musi dobrze umyć włosy, ale nie zniszczyć ich koloru. Bardzo ważne jest także, aby wybrać ten przeznaczony do konkretnego odcienia włosów.
Silikony tworzą wspaniałą ochronę dla rozjaśnianych, szczególnie podatnych na zniszczenia włosów
Fioletowe szampony do włosów siwych i blond- Ich głównym zadaniem jest niwelowanie żółtego odcienia. Taką właściwość posiada chłodny, fioletowy barwnik, który odświeża kolor włosów i nadaje im szlachetny, platynowy odcień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here