Klocki dla każdego dziecka

Wszystkie dzieci uwielbiają układanki i zabawy manualne. Klocki są na to świetnym sposobem, który pozwala maluchom i nieco starszym dzieciom rozwijać zdolności manualne oraz budować nowe połączenia sensoryczne. Jednak czy faktycznie w każdym wieku będą tak samo fascynujące?

Klocki dla najmłodszych

Dzieci po raz pierwszy dostają swoje klocki, gdy są naprawdę małe. Zazwyczaj są to klocki drewniane, dość duże, pozwalające na pierwszą edukację. Ich powierzchnia musi być idealnie gładka i równa, aby nie spowodowała żadnego urazu u dziecka, a rozmiar na tyle duży, aby maluch mógł się z łatwością bawić, ale nie połknął przez przypadek żadnego elementu.

Dla najmłodszych często wybierane są klocki drewniane, edukacyjne. Mogą mieć różne kolory i wzory, pomagają przy tym dziecku na poznawanie świata. Są one także doskonałe do wykorzystania w miejscach opieki przeznaczonych dla najmłodszych, jak przedszkola, świetlice i kluby maluszka.

Klocki, które pasują do LEGO

LEGO bez wątpienia jest najbardziej znaną marką klocków dla dzieci, która nie tylko specjalizuje się w tworzeniu zabawek dla najmłodszych, ale też w projektowaniu zachwycających kolekcji i zestawów tematycznych dla dziewczynek i chłopców. Dzieci dosłownie uwielbiają LEGO!

Jednak nie zawsze chcemy podążać za największym trendem, a dodatkowo w kolekcji LEGO może nie być aktualnie tego, co dziecko lubi najbardziej. Wówczas warto spojrzeć na ciekawe propozycje klocków kompatybilnych z LEGO, pochodzących od innych producentów, które dostępne są na stronie wyspaklockow.pl. Umożliwiają urozmaicenie dziecięcej zabawy za pomocą zupełnie nowych modeli i wzorów, a jednocześnie będą dawały szansę na połączenie z już posiadanymi zestawami.

Dla chłopca i dziewczynki

Wiele rodzajów klocków podzielonych jest tematycznie ze względu na płeć dziecka. Jeśli więc twój syn tradycyjnie woli bawić się samochodzikami, statkami i samolotami, a dziewczynka bardziej skłania się do księżniczek i zwierzątek, z pewnością będziesz mógł zadowolić każde ze swoich dzieci odpowiednim zestawem.

Klocki magnetyczne

Bardzo ciekawą odmianą klocków dla dzieci są klocki magnetyczne, które dosłownie przeciwdziałają grawitacji. Często przyjmują bardzo różnorodne formy, które nie przypominają tradycyjnych gładkich klocków z wypustkami, które tak dobrze znamy z LEGO i kompatybilnych z nimi propozycji.

Klocki magnetyczne to alternatywa, która pobudzi kreatywność dziecka jeszcze bardziej niż tradycyjne zabawki. Dzięki klockom magnetycznym syn lub córka nie tylko zdobędzie większe zdolności manualne, ale też rozwinie swoją wyobraźnię. Będzie mógł lub mogła budować konstrukcyjnie, które są dosłownie fantastyczne i nie podlegają prawom fizyki, jakie mają zastosowanie w przypadku tradycyjnych klocków.

Co więcej, wiele rodzajów klocków magnetycznych tworzy atrakcyjne zestawy, które po złożeniu są kulodromami. Dzięki temu dziecko może bawić się podwójnie: nie tylko będzie budować wspaniałą konstrukcję, ale później pozna też tor ruchu kuleczki po takiej konstrukcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here