Serum do twarzy

Serum jest kosmetykiem, który ma zdecydowanie mocniejsze działanie niż krem. Do tego różni się swoją konsystencją (konsystencja serum jest lżejsza) oraz tym, że taki produkt stosuje się przez określony czas, do momentu aż zaobserwujemy poprawę skóry. Odpowiednio dobrane serum może zdziałać cuda.

Serum daje szybkie i zauważalne gołym okiem rezultaty. Gdy zaczniemy stosować je codziennie, przez długi okres czasu, straci swoją moc i nie da nam efektów takich jak na początku. Głównie wynika to z tego, że skóra się po prostu do niego przyzwyczai.

Jak stosować serum?

Sa dwie możliwości, jeżeli chodzi o stosowanie serum. Pierwsza to aplikacja serum, tylko w sytuacji gdy zaobserwujemy pogorszenie stanu naszej skóry. Będzie to taki produkt ratunkowy. Wtedy można je stosować rano i/lub wieczorem, pod krem. Ważne tylko żeby zachować 10 minutowego odstępu między aplikacją tych produktów.

Druga metoda to zamiana kremu na serum. Sprawdza się w przypadku mało wymagającej skóry. Wtedy taki kosmetyk stosujemy rano i wieczorem. Obie możliwości dają efekty, serum może być zarówno dopełnieniem codziennej pielęgnacji, jak i jej podstawową częścią.

Każdy z nas po stosowaniu otrzyma inne rezultaty, dlatego warto wypracować swoją własną metodę stosowania. Musimy tylko obserwować efekty i testować różne produkty.

Przeczytaj też: https://www.zouza.pl/body-wrapping-sposob-na-odchudzanie/

Jak wybrać serum?

Serum u większości osób nie zastąpi kremu, dlatego warto włączyć je jako dodatek do codziennej pielęgnacji. Najlepsze efekty uzyskuje się po połączeniu obu produktów. Najpierw wtedy należy aplikować serum, a następnie krem, który odpowiada naszej skórze.

Serum tak samo jak pozostałe kosmetyki, zawsze powinno być dobrane do rodzaju naszej skóry. Również ważne są efekty, jakie chcemy osiągnąć z jego pomocą. Obecnie na sklepowych półkach jest wiele różnych rodzajów serum do twarzy, różnią się one między sobą producentem, ceną oraz działaniem. Gdy dobrze dobierzemy kosmetyk, indywidualnie do swoich potrzeb, będzie on dawał znakomite rezultaty.

Kiedy nie można stosować serum?

Gdy nasza skóra jest nadwrażliwa lub właśnie przeszła serię zabiegów kosmetycznych, nie powinnyśmy aplikować na nią serum. Czemu? Ponieważ serum jest stężonym kosmetykim i może spotęgować efekt podrażnienia na skórze twarzy. Podobnie jest z alergiami. Gdy naszą skórę uczula wiele składników kosmetyków, powinnyśmy nie ryzykować i zrezygnować z tego typu preparatów.

Źródło: https://www.olsh.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here