Jaka powinna być niania idealna

Skoro czytasz ten poradnik, najprawdopodobniej już niedługo będziesz musiała pożegnać się ze swoim urlopem macierzyńskim i wrócić do pracy. Boisz się tego momentu. Ani trochę nie przeraża cię myśl o powrocie do zawodowych obowiązków, ale stresuje cię za to fakt, że od tej pory będziesz musiała zostawiać swoje dziecko pod opieką obcej osoby. Jeżeli bowiem nie może się nim zająć nikt z twojej rodziny, pozostaje ci tylko zatrudnić odpowiednią opiekunkę. Jaka powinna być zatem niania idealna? Po czym ją poznasz?

Najlepsze opiekunki są osobami bardzo serdecznymi i ciepłymi. Od razu widać po nich, że posiadają te dwie cechy. Nigdy nie pozwolą sobie na podnoszenie głosu, krzyki czy awantury – nawet w stosunku do ciebie będą zachowywać się idealnie. Opiekunka musi być przecież miłą osobą. Akurat dzieci bardzo szybko wyczuwają negatywne emocje i złe cechy charakteru, dlatego najprawdopodobniej nie będą chciały mieć żadnego kontaktu z nianią, która ma nieprzyjemne usposobienie. Sprawdzaj zatem, jak twój malec reaguje na spotkania z opiekunką. Jeżeli cieszy się na jej widok lub przynajmniej nie grymasi – jest to bardzo dobry sygnał.

Bez wątpienia niania powinna być również opanowana. Nie może być osobą nerwową, która frustruje się już wtedy, gdy coś nie idzie po jej myśli. Spokój to klucz do sukcesu w pracy z najmłodszymi. Sama bardzo dobrze wiesz przecież o tym, że dzieci nie zawsze są miłe, słodkie i rozkoszne. Nierzadko potrafią pokazać swoje różki. Błyskawicznie przemieniają się z ułożonych malców w rozkapryszone bachory, które krzyczą, szarpią się i wrzeszczą. Opiekunka musi radzić sobie nawet z tymi najtrudniejszymi sytuacjami. A zdecydowanie pomoże jej w tym opanowanie.

Skoro wiesz już, jakie cechy powinna mieć zatrudniona przez ciebie opiekunka, możesz powoli zacząć jej szukać. Najlepiej umów się na spotkania z kilkoma ciekawszymi opiekunkami. Sprawdź je i zobacz, czy potrafią nawiązać dobry kontakt z twoim dzieckiem, by dopiero potem jednej z nich zaproponować dłuższą współpracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here