Jak działa żel do brwi

Żel do brwi to od niedawna nieodzowny element kosmetyczki każdej kobiety. Produkt ten zyskał na popularności w ostatnich latach poprzez rozpowszechnienie się trendu na mocniej zaznaczone brwi, który podbił serca makijażystek i celebrytek. Popularne stały się również tzw. bushy brows, czyli gęste, długie włoski brwi, które dzięki żelowi pozostają na swoim miejscu przez cały dzień, dając efekt głębokiego, wyrazistego spojrzenia. Podkreślone brwi stanowią idealne dopełnienie zarówno makijażu codziennego, jak i wieczorowego.

Czym jest żel do brwi?

Żel do brwi to kosmetyk, który stosuje się w celu ujarzmienia i utrwalenia włosków. Ma on również za zadanie sprawić, że nie zmienią one swojego położenia przez cały dzień. Żele występują w kilku wariantach kolorystycznych. Istnieją wersje transparentne oraz kolorowe, przeznaczone dla osób z ciemniejszą karnacją lub dla osób chcących uzyskać bardziej wyrazisty efekt. Dostępne kolory żelów są bardzo różnorodne, np. włoska marka Pupa kosmetyki do brwi zgromadziła na tagomago.pl/collections/pupa. W drogerii dostępna jest szeroka gama odcieni od blondu do ciemnego brązu, co pozwala na idealne dobranie produktu do swoich potrzeb.

żel do brwi

Jak używać żelu?

Żelu mogą używać zarówno posiadaczki gęstych brwi, jak i również kobiety, które chcą nadać swoim brwiom objętość. Aplikuje się go krótkimi ruchami ku górze, począwszy od wewnętrznej strony brwi, aż do ich końca. W przypadku żelu koloryzującego należy zwrócić szczególną uwagę na równomierne rozprowadzenie produktu w miejscach wymagających wypełnienia- potrzeba przy tym odrobiny precyzji, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Po nałożeniu żelu należy odczekać kilka sekund, aż produkt wyschnie. Powinien być on stosowany po wykonaniu makijażu twarzy, aby puder lub inny kosmetyk nie zabrudził brwi. Warto również pamiętać o umiarze przy nakładaniu produktu – już cienka warstwa żelu daje naturalny efekt podkreślonych i pogrubionych brwi.

brwi

Jak wybrać odpowiedni żel do brwi?

Obecnie na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta kosmetyków tego typu, dlatego przy wyborze produktu należy skupić się na swoich indywidualnych potrzebach. Dla posiadaczek rzadszych i dość jasnych włosków kluczową kwestią będzie wybór odpowiedniego koloru, tak aby można było uzupełnić brwi i nadać im objętość. Z kolei dla kobiet z długimi, niesfornymi włoskami, kluczowa będzie trwałość produktu bez dodatkowego obciążenia. Ważne jest również wygodne opakowanie, umożliwiające szybką aplikację produktu oraz dobry skład bez zbędnych substancji chemicznych. Plusem jest również komfortowa, nieklejąca się konsystencja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here