Ścieżki zdrowia – super zabawa dla całej rodziny

0
1834

Ruch to zdrowie. O tym wiedzą wszyscy, nawet przedszkolaki. Niestety, nawet mając tę wiedzę, nie każdy rwie się do jej przestrzegania. Szczególnie jeśli nie jest już małym przedszkolakiem. Dzieci w wieku szkolnym zaczynają unikać ruchu fizycznego na rzecz długotrwałego przebywania w trybie stacjonarnym przed komputerem lub tabletem. To samo, o dziwo, dotyczy dorosłych. Wolą spędzać czas, siedząc przed telewizorem, czasem nawet bezmyślnie przełączając programy, niż wyjść na spacer.

Na szczęście nie jest jeszcze tak źle, żeby ktoś, kogo uda nam się namówić na wyjście, nie poczuł z tego powodu przypływu radości i energii. Szczególnie jeśli wybierzemy się z nim na ścieżki zdrowia. Zabierając dzieciaki w te miejsca pełne atrakcji, pokazujemy im alternatywę dla pasywnego siedzenia przed ekranami.

Kiedy znajdziemy się na ścieżce zdrowia, odkryjemy, jak wiele może ona sprawić frajdy. Ścieżki wyposażone są w różnego rodzaju urządzenia ogólnorozwojowe, które świetnie sprawdzą się dla dzieci w każdym wieku. Znajdą tu coś dla siebie i najmłodsze maluchy, jak i starsi nastolatkowie. Korzystając z dostępnych sprzętów jak równoważnie, drabinki lub ścianki wspinaczkowe nawet nie zauważą jak szybko minie im czas. Rozstawione w dobrze przemyślanych konfiguracjach urządzenia zachęcają do wypróbowywania przez dziecko kolejnych jego możliwości, ćwiczenia siły rąk na urządzeniach z pająkami linowymi lub ściankach sprawnościowych.

Zalety zabawy na ścieżkach zdrowia to nie tylko rozwój fizyczny. Dzieci mogą spotykać się tutaj i budować relacje towarzyskie. Mogą zmierzyć się ze swoimi słabościami, rozwijać swoje umiejętności, a także przełamywać granice strachu, oczywiście w bezpiecznych ramach. Ścieżki sprzyjają też zacieśnianiu relacji rodzinnych. W weekend lub ciepłe popołudnie całą rodziną, rodzice z dziećmi, mogą wybrać się na ścieżkę zdrowia i spędzić tam naprawdę wartościowy czas. Świetne ścieżki można znaleźć pod adresem internetowym http://www.avisplacezabaw.pl/produkty/sciezki-zdrowia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here