Aranżacja stołu wigilijnego – kilka wskazówek, dzięki którym stworzysz wyjątkowy efekt

Aby stół wigilijny wyglądał naprawdę wyjątkowo w ten magiczny, grudniowy wieczór, oprócz przygotowanych z największą starannością potraw wigilijnych, nie powinno na nim zabraknąć białego obrusu, sianka i pięknej, odświętnej zastawy. Ci, którzy przywiązują szczególną wagę do detali, mogą także pomyśleć o oryginalnych ozdobach. W tym artykule podpowiadamy, jak dopracować poszczególne elementy aranżacji stołu wigilijnego, by stworzyły wyjątkowy, niecodzienny efekt.

  1. Wybierz kolor przewodni

Czerwień, butelkowa zieleń, granat czy może intensywny kolor czerwonego wina? Każda z tych barw będzie tworzyć miły dla oka kontrast z białym obrusem i jasną zastawą. Decydując się na wybór jednego, konkretnego koloru, który stworzy piękną kompozycję na stole, trzeba być konsekwentnym i starać się, by wszystkie dodatki były utrzymane w tym samym stylu. Bieżnik, serwetki, kolor ewentualnych wzorów na talerzach, wstążki na ozdobach – jeżeli zostaną utrzymane w jednakowej tonacji, to piękny, stylowy efekt jest gwarantowany.

  1. Pamiętaj o świecznikach

Świeca, jako symbol ciepła, miłości i dobra, zdecydowanie powinna się znaleźć na wigilijnym stole. Jednym z atrybutów greckiej bogini – Hestii, była pochodnia oraz ognisko, nawiązujące do serdeczności i życzliwości, jaką powinni się wzajemnie darzyć członkowie rodziny. W dzisiejszych czasach ciepło i przytulną atmosferę w domu tworzy się za pomocą świec. Jest to  źródło dodatkowego światła o ciepłej barwie, a także piękna ozdoba, zwłaszcza jeżeli jest umieszczona w stylowym szklanym świeczniku (szeroki wybór dostępny jest na https://sklep.krosno.com.pl/43-kategorie-swieczniki). Odbijające się od niego delikatne światło, stworzy niesamowity nastrój.

  1. Kieliszki do wody zamiast szklanek

Zgodnie z wigilijną tradycją, podczas uczty wigilijnejmocniejsze trunki są zastąpione kompotem z suszu, wodą z cytryną i miętą, a także rozmaitymi sokami. Napoje te są, jak wiadomo podawane w szklankach, jednak w tym wyjątkowym dniu, można zrobić wyjątek i zamiast szklanek postawić na stole eleganckie kieliszki do wody (np. z kolekcji: https://www.krosno.com.pl/sensei-collection). Długa, smukła nóżka i pięknie wyprofilowana czarka będą prezentować się na wigilijnym stole naprawdę wyjątkowo, jeszcze bardziej podkreślając podniosły charakter tej wyjątkowej kolacji.

  1. Naczynie z podgrzewaczem – przydatny element

Misy, półmiski, waza z barszczem, dzbanek na kompot z suszu, patera z ciastami (np. takie jak: https://sklep.krosno.com.pl/28-patery-na-ciasta-i-torty)
– te naczynia z pewnością znajdą się na większości polskich stołów w wigilijny wieczór. Warto więc pomyśleć o jeszcze jednym, niezwykle przydatnym elemencie, jakim jest naczynie z podgrzewaczem. Ustawione na specjalnym stojaku jest od dołu podgrzewane świecami, dzięki czemu znajdujące się w nim danie, będzie ciepłe przez cały wieczór. W ten sposób naczynie spełnia swoją główną funkcję, jednocześnie będąc świetnym elementem ozdobnym.

Sposób nakrycia wigilijnego stołu jest wyrazem szacunku do tradycji, a także do bliskich, z którymi będziemy przy nim zasiadać. Pięknie wypolerowana, odświętna zastawa i pełne finezji ozdoby, dodają jeszcze większego uroku tej magicznej, świątecznej chwili.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here