Profesjonalna prostownica

Profesjonalna prostownica do włosów jest dla wielu kobiet niezbędnym urządzeniem do stylizacji włosów. Dzięki prostownicy można stylizować włosy na różne sposoby, niezależnie od typu włosa. W rankingu prostownic można wyróżnić kilka przykładowych:
1. prostownica tradycyjna – posiada dwie prostujące płytki i najbardziej podstawowe funkcje jak regulacja temperatury i automatyczny wyłącznik.
2. prostownica parowa -prostownica wytwarzająca parę podczas prostowania. Dzięki temu dba o odpowiednie nawilżenie i zapobiega wysuszeniu włosów.
3. prostownica keratynowa- keratyna poprawia kondycję włosów i zapobiega ich niszczeniu. Po prostowaniu włosy są lśniące, miękkie i gładkie.

Płytki prostownic

Profesjonalna prostownicaProfesjonalne prostownice różnią się od siebie a zmiany te dotyczą między innymi technologii wykonania płytek. Różnią się także zakresem regulacji temperatury, a także szerokością płytek i mocą urządzenia.
Obecnie spotyka się zazwyczaj następujące rodzaje płytek:
ceramiczne (pełnoceramiczne lub posiadające powłokę ceramiczną) – równomiernie się nagrzewają
tytanowe (metalowe) – odporne na zużycie
turmalinowe (z twardego minerału) – mają właściwości jonizujące
teflonowe – powłoka teflonowa jest gładka, ale mało odporna
lustrzane – niezwykle gładkie
mieszane: ceramiczno-turmalinowe, tytanowo-ceramiczne, tytanowo-lustrzane, z dodatkiem nanocząsteczek srebra – łączą zalety dwóch lub więcej materiałów.

Funkcje w prostownicy

Chociaż rodzaj płytki użytej do produkcji profesjonalnej prostownicy jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem decydującym o jakości urządzenia, ważna jest również możliwość dostosowania temperatury do potrzeb stylizacji włosów.
istotną rolę odgrywa funkcja jonizacji, która sprawia, że nasze włosy będą gładkie i lśniące i co ważne znacznie zostanie zmniejszony uciążliwy dla nas efekt elektrostatyczny.
regulacja temperatury, dzięki której możemy dopasować prostownicę do rodzaju i kondycji naszych włosów
funkcja automatycznego wyłączania po określonym czasie spoczynku
równomierny nacisk na włosy, który sprawi, że nasze włosy będą perfekcyjnie proste i idealnie gładkie.
Pamiętajmy więc by unikać przestarzałych modeli z płytkami teflonowymi, metalowymi i aluminiowymi, które nie posiadają żadnych dodatkowych powłok chroniących nasze kosmyki przed zniszczeniem. Szukajmy profesjonalnych prostownic wzbogaconych o technologie, które zatroszczą się o kondycję naszych włosów. Funkcja regulacji temperatury również okazuje się bardzo przydatna w praktyce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here