Powiększanie ust

Powiększenie ust jest dość prostym i nieinwazyjnym zabiegiem kosmetycznym, który pozwala uwypuklić objętość warg. Metody powiększania ust polegają na wstrzykiwaniu pod skórę wokół ust materiałów syntetycznych lub własnych albo na chirurgicznym modelowaniu ust. Powiększanie ust kwasem hialuronowym ma działanie silnie nawilżające. Po wypełnieniu ust należy pić dużo wody, unikać gorących napojów, nagrzewania okolicy ust i silnego nasłoneczniania. Efekt zabiegu utrzymuje się od sześciu do dwunastu miesięcy.

Materiały wykorzystywane do wypełniania ust

Tłuszcz własny – najczęściej pozyskiwany jest po wcześniejszej liposukcji i odpowiedniej obróbce.
Kolagen – równie naturalny preparat jak kwas hialuronowy, tyle że chirurgia estetyczna najczęściej wykorzystuje preparaty pochodzenia zwierzęcego, które, niestety, mogą uczulać.
Botoks – nie jest substancją neutralną, lecz trucizną wytwarzaną przez pewien rodzaj bakterii.
Właściwości kwasu hialuronowego są niezwykle szerokie, dlatego jest on wykorzystywany głównie w celu zniwelowania asymetrii ust, poprawienia napięcia skóry, nawilżenia, czy uwydatnienia czerwieni wargowej. Efekt powiększenia lub modelowania ust utrzymuje się zazwyczaj ok. 6 miesięcy. Podskórne podawanie kwasu hialuronowego jest zabiegiem bezpiecznym, praktycznie bezbolesnym i nie wymagającym specjalnego przygotowania się ze strony pacjenta.

Metody powiększania ust

Powiększanie ust Powiększanie ust kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu w obręb czerwieni wargowej kwasu hialuronowego.
Powiększanie ust przeszczepem tkanki tłuszczowej to metoda polegająca na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej pacjenta i iniekcji w obrębie czerwieni wargowej.
Powiększanie ust implantem to zabieg polegający na wykonaniu nacięcia ust od strony jamy ustnej, utworzeniu przestrzeni na implant i wprowadzeniu implantu.
Powiększanie ust przeszczepem własnej skóry to zabieg polegający na pobraniu wąskiego pasma skóry pacjentki z niewidocznego miejsca i wszczepienia go przez niewielkie nacięcie z boku ust.
Chirurgiczne, operacyjne powiększanie ust polega na wykonaniu inwazyjnego zabiegu, polegającego na wycięciu fragmentu skóry nad ustami, zszycia powstałego ubytku i automatycznego podciągnięcia ust do góry.
Powiększanie ust tatuażem czy makijażem permanentnym to metoda modelowania, powiększania i korygowania asymetrii ust.
Naturalne, domowe metody powiększania ust są przede wszystkim skoncentrowane na ujędrnieniu, dotlenieniu i lepszym ukrwieniu ust.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here