Porządkujesz dom przed okresem świątecznym Skorzystaj z tych produktów

O świętach nie da się nie myśleć, bo na każdym kroku przypominają o nich sklepy, proponowane prezenty i typowo świąteczne wystroje. Zanim jednak wybierzemy się po nową choinkę i podarunki dla najbliższych, musimy uporządkować swoje mieszkania i domy. Przedstawiamy artykuły, z których warto skorzystać, by sprzątanie i przechowywanie nie było wyzwaniem.

Zacznij od drobiazgów

Każdy z nas doświadczył takich chwil, kiedy to zgubił ulubione akcesoria, drobiazgi, część biżuterii od kompletu. Innym zaś razem natknęliśmy się na porozrzucane śrubki i wkręty, które powypadały z opakowań zbiorczych uszkodzonych w trakcie remontu. Takich niewielkich rozmiarów artykułów mamy całe mnóstwo, i to one sprawiają najwięcej problemów. Albo je gubimy, albo rozsypujemy. Trudno się ich szuka, jeszcze trudniej sprząta.

Zacznijmy więc od uporządkowania najmniejszych drobiazgów. Znajdźmy dla nich dogodne miejsce do przechowywania. Można zainwestować w specjalne skrzynki na narzędzia, które sprawdzają się do porządkowania nie tylko akcesoriów wykorzystywanych podczas napraw czy remontu. Aby nic się nie wysypało podczas przypadkowego otworzenia takiej skrzynki, dobrze jest skorzystać z woreczków strunowych. Zakupione np. w E-hurtownia-opakowan.pl, dostępne w różnych rozmiarach, ze szczelnymi zamknięciami, stają się prawą ręką każdego majsterkowicza, ale i miłośniczki biżuterii! Można w nie zapakować dowolne artykuły. Chronią przed dostępem kurzu czy innymi zanieczyszczeniami. Mając tak przygotowane i zapakowane drobne rzeczy, ich późniejsze odnajdywanie staje się banalnie proste.

Duże porządki

Drobiazgi mamy za sobą, czas zająć się rzeczami, których rozmiary wymagają zastosowania pojemników i kartonów. Dla oszczędności finansów można skorzystać z pudełek po butach czy sprzętach elektronicznych, które kiedyś kupowaliśmy. Czasami to jednak zbyt mało, dlatego warto postawić na nowe pudełka kartonowe.

Atutem kupowania takich tekturowych opakowań jest to, że możemy je dopasować do wymiarów przechowywanych rzeczy. Poza tym kartony wyróżniają się różnorodną grubością zastosowanej tektury. Może ona również oferować inny rodzaj tzw. fali, która wpływa na wytrzymałość i trwałość danego pudełka. To ważne, bo wielokrotnie musimy zadbać o zabezpieczenie artykułów kruchych, łatwo się tłukących, podlegających poważnym uszkodzeniom nawet przy minimalnej styczności z warunkami zewnętrznymi.

Biorąc się za te większe porządki, dające widoczne efekty w mieszkaniu czy domu, nie zapominajmy o kartonach.

Higienicznie i bezpiecznie

Niezależnie od tego, co i w jaki sposób porządkujemy, powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Kupmy przynajmniej jedną parę rękawic gospodarczych, by uchronić skórę przed działaniem szkodliwych produktów chemicznych. Chemia domowa może wyrządzić sporą krzywdę nie tylko warstwie naskórka, ale i narządom przenikając do wnętrza organizmu, właśnie przez skórę. Poza tym – nie oszukujmy się – kolorowe i zdobione rękawice gospodarcze, porządkowanie czynią jeszcze przyjemniejszym!

Święta tuż tuż. Na prezenty mamy jeszcze czas, ale generalne sprzątanie powinniśmy zacząć już teraz, by w drugiej połowie grudnia martwić się już tylko o to, by każde wigilijne danie smakowało wybornie. Wybierzmy tych kilka produktów wspomagających porządkowanie i sprzątanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here