kompostownik

Kompostownik jest to bardzo przemyślane narzędzie, które wykorzystujemy podczas segregacji śmieci czy też dbania o swój ogród. W sklepach stacjonarnych oraz w internecie dostępnych jest wiele rodzai kompostowników, które możemy zakupić do swojego domu. Nie ma jednak co przepłacać. Taki kompostownik możemy wykonać samodzielnie materiałów, które znajdują się w naszym domu. Dzięki temu, przygotujemy kompostownik zupełnie za darmo. Zobacz sam, jak łatwo to zrobić!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-zbudowac-kompostownik/

Co powinno się znaleźć w kompostowniku? 

Przygotowując takie kompostownik samodzielnie z pewnością zastanawiamy się co Możemy do niego wrzucić. Do niego najlepiej jest wrzucać gałązki, które opadły z drzew, resztki jedzenia z naszego obiadu, zgniłe owoce czy też warzywa, fusy pozostałe po wypiciu rannej kawy, skorupki od jaj, które jedliśmy na śniadanie, pióra ptaków które spadły na naszą posesję, a także chwasty rosnące w naszym ogródku.

Taki kompostownik idealnie sprawdzi się dla nawożenia naszych roślin. Będzie dobry zarówno do roślin domowych, a także tych znajdujących się na zewnątrz. Będzie również, idealnym rozwiązaniem dla ogródka warzywnego. Dzięki niemu nasz ogródek będzie wyglądał pięknie, zupełnie za darmo.

Z czego zbudować własny kompostownik?

Aby zbudować kompostownik, musimy mieć odpowiednie materiały. Jest to główny element, b z którego cały proces by się nie udał. Pierwszym krokiem będzie sprawdzenie tego, co posiadasz w własnym garażu od wielu lat, a do niczego się już nie przyda. Idealnie w tym przypadku, sprawdzą się przedmioty z drewna. Możemy do tego wykorzystać stare palety, blachy, a nawet stare łóżeczko dziecięce.

Dobrze jest zajrzeć również na portale typu OLX, ponieważ znajdują się tam czasami przedmioty, które zostają wystawione zupełnie za darmo. Z pewnością znajdą się jacyś rodzice, którzy wystawili stare łóżko swojej pociechy, z którego one już wyrosło.

W jaki sposób zbudować własny kompostownik? 

Jeżeli budujemy kompostownik, który wykonany jest ze starych palet lub desek, montaż jest banalny. Wystarczy, że wszystko przykręcimy do siebie, tworząc bryłę bez pokrywki. Nie musi być on przecież estetyczny. Jego zadaniem jest gromadzenie kompostu, który wykorzystamy później do naszego ogródka. Nie ma on pełnić funkcji dekoracyjnej.

Zobacz też: http://www.gdzieciaki.pl/jak-wydzielic-psu-miejsce-w-ogrodzie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here