Materace ortopedyczne

Nasze plecy w ciągu dnia, nieustannie narażone są na obciążenia. Kręgosłup musi być w stanie utrzymać całe nasze ciało w pozycji pionowej, dlatego tak ważne jest, żeby o niego dbać. Zarówno w dzień, wykonując ćwiczenia wzmacniające plecy, jak i w nocy, kupując odpowiedni materac. W tym wypadku świetnym rozwiązaniem są materace ortopedyczne. Dla ludzi z prawidłową krzywizną kręgosłupa takie materace nie są obowiązkowe do kupienia, jednak pozwalają niezwykle odciążyć plecy, po całym ciężkim dniu pracy.

Materace ortopedyczne dedykowane są głównie dla ludzi, którzy borykają się z różnymi problemami kręgosłupa, takimi jak hiperlordoza czy skolioza. W przypadku złego doboru materaca ból związany z tymi schorzeniami, może okazać się nie do wytrzymania, dlatego dobór odpowiedniego materaca jest tak bardzo ważny. Dobrze dobrany materac pozwala na złagodzenie bólu w odcinku lędźwiowym, który najbardziej jest obciążony w ciągu dnia. Niewiele osób wie, że nasz kręgosłup obciążony jest nie tylko jak chodzimy lub stoimy, ale również jak siedzimy. Niestety pozycja siedząca sprawia, że nasze plecy najbardziej narażone są na wszelkiego rodzaju urazy. Źle dobrany materac może pogłębić hiperlordozę, a to jest niebezpieczne dla naszego zdrowia, ponieważ w przyszłości możemy nabawić się jeszcze gorszych problemów z kręgosłupem. W najgorszym wypadku nie będziemy mogli niczego dźwigać.

Co to jest hiperlordoza?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, czym jest hiperlordoza, więc bagatelizuje ten problem. Jest to jedna z chorób kręgosłupa. Na dole pleców nasz kręgosłup jest nienaturalnie wysunięty w przód, wtedy mamy do czynienia z hiperlordozą. Nieleczona choroba prowadzi do ciągłych bólów pleców, nieustannej rehabilitacji, a w najgorszym wypadku zabiegu chirurgicznego. Wybór materaca jest niezwykle ważny, ponieważ wybrany nieodpowiednio, również w nocy sprawi, że nasz kręgosłup będzie wygięty. To znaczy, że nasz kręgosłup obciążony będzie non stop, przez co nie będzie mógł się regenerować, a to może prowadzić do poważniejszych schorzeń.

Jak zatem wybierać materace ortopedyczne?

Wybierając materace ortopedyczne, musimy pamiętać o tym, żeby materac odciążał odcinek lędźwiowy podczas snu oraz dopasował się odpowiednio do pozycji, w której śpimy. Warto wybrać taki, który reaguje na zmiany temperatury i w zależności od pozycji, szybko się do niej dopasuje. Ważne jest także, aby materac wchłania wilgoć oraz żeby był odporny na temperaturę, żeby po dłuższym czasie użytkowania nie odkształcał się. Jednocześnie bardzo ważne jest to, żeby miał dobrą wentylację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here