bliźnięta

Bliźnięta to dla przyszłych rodziców podwójne szczęście i podwójne wyzwanie. Dlatego już na etapie ciąży muszą się do niego odpowiednio przygotować. Jednak w wyprawce nie wszystko będzie liczone razy dwa. Są jednak akcesoria, które już na tym etapie należy zakupić podwójnie. W tym wpisie nie będziemy zajmować się zatem ubrankami czy środkami higienicznymi, a akcesoriami niezbędnymi i niezwykle przydatnymi dla bliźniąt. Możesz je znaleźć w sklepie z akcesoriami dla dzieci Smile.

Po pierwsze: foteliki samochodowe

Niezwykle istotne znaczenie ma dobór odpowiednich fotelików samochodowych, wszak musisz bezpiecznie przewieźć dzieci ze szpitala do domu. Tutaj pojawia się pewien problem, a mianowicie obecność systemu ISOFIX. W tym przypadku powinien być obecny zarówno z tyłu, jak i z przodu samochodu. Dlatego bezwzględnie przed zakupem fotelików należy to sprawdzić. Foteliki 0+ muszą być wyposażone w dodatkową wkładkę dla noworodka, również wcześniaka. Dzięki temu maluchy będą mogły być przewożone całkowicie bezpiecznie. Istotne znaczenie ma zwrócenie uwagi na wynik jaki dany model otrzymał w testach zderzeniowych.

Po drugie: wózek lub wózki

Kolejną kwestią jest zakup wózka lub wózków. Model bliźniaczy, którego nie można rozdzielić na dwa osobne wózki jest zdecydowanie niepraktyczny, gdyż trudno z nim gdziekolwiek się zmieścić. W przypadku tych, które mogą być również niezależne od siebie możliwe jest pokonywanie przeszkód. Oczywiście w tej sytuacji należy mieć zawsze kogoś obok siebie, gdy niemożliwe jest pchanie wózków znajdujących się obok siebie. Tutaj należy baczną uwagę zwrócić na stabilność, a jednocześnie łatwość obsługi mechanizmu łączenia. Wózki powinny mieć bardzo lekkie stelaże, a jednocześnie być bardzo stabilne. Tutaj trzeba sięgnąć po najlepsze marki, które swoją ofertę kierują do rodziców bliźniąt. Dobór kół, amortyzacji czy możliwość dodatkowego obciążenia wózka bliźniaczego – wszystkie te kwestie muszą być rozważone.

Po trzecie: butelki i smoczki

Są takie akcesoria, których nigdy za wiele przy jednym dziecku, a co dopiero przy dwojgu. Zatem niezbędne jest zaopatzenie w butelki antykolkowe i smoczki 0+ do uspokajania dzieci. Warto wiedzieć, że jest wiele renomowanych firm produkujących takie akcesoria. Smoczki mogą być wykonane w taki sposób, że będą wspierać prawidłowy rozwój zębów. Najlepsze firmy współpracują ze stomatologami w tej kwestii. Podgrzewacz również może się przydać. Warto również zaopatrzyć się w podwójne opakowanie termiczne na butelki, które utrzyma temperaturę mleka przez kilka godzin, co będzie przydatne, kiedy wybierzesz się na spacer.

Po czwarte: Nosidełko i chusta

Wśród akcesoriów dla dzieci nie może zabraknąć również nosidełek i chust. Dobrze mieć niezależne nosidełka i nie wykorzystywać do tego celu fotelika samochodowego. Z kolei chusty sprawdzą się zarówno w domu, jak i w podróży. Dzięki temu oboje rodzice mogą mieć dzieci zawsze przy sobie, co jest niezwykle ważne w pierwszych miesiącach życia, kiedy dziecko ma szczególnie duże potrzeby.

Śpiworki, kocyki, leżaczki, czyli co jeszcze należy kupić razy dwa

Niewątpliwie śpiworki zarówno kiedy wychodzi się z dziećmi w zimie, jak i w domu są bardzo istotne Oczywiście w tym przypadku również trzeba mieć przynajmniej dwie sztuki. To samo tyczy się kocyków oraz leżaczków. Te ostatnie znajdziesz w sklepie z akcesoriami dla dzieci Smile. Mogą pełnić funkcję bujaczka, a dzięki wyposażeniu w pałąk można zapewnić dziecku dodatkową atrakcję wieszając na nim zabawki. Rozrywkę oraz dodatkowe źródło usypiania mogą stanowić również melodyjki zainstalowane w bujaczkach.

Pewnych rzeczy przynajmniej na samym początku nie trzeba kupować podwójnie. Dzieci w pierwszych miesiącach nie ruszają się w czasie snu i śpią na wznak, dlatego wtedy nawet jedno łóżeczko może być wystarczające, później oczywiście trzeba już postarać się o dwa. Niekonieczne będzie również kupowanie dwóch elektronicznych niań. Podwójne z pewnością będą środki higieniczne, w tym gąbki. W ferworze przygotowań można o czymś zapomnieć, dlatego organizując baby shower, warto przygotować listę dla gości, którzy mogą dokupić kilka brakujących rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here