Klocki LEGO dla dziewczynek – seria Friends i Elves

0
3885

Układanie klocków LEGO to nie tylko świetny sposób na zapewnienie dziecku rozrywki. To również aspekt edukacyjny. Tworząc poszczególne przedmioty malec kształtuje w sobie zdolność kreatywnego myślenia. Dopasowywanie poszczególnych elementów i łączenie ich w całość rozwija umiejętności motoryczne. Nie wspominając już o rozszerzaniu kompetencji społecznych, językowych czy matematycznych. I choć najczęściej utożsamiamy te klocki z chłopcami to nie brakuje również zestawów, którymi nie pogardzą dziewczynki. Kolorowe, umożliwiające odgrywanie różnorodnych scenek rodzajowych klocki LEGO będą sprawdzonym pomysłem na prezent.

Klocki LEGO z serii Friends

Powodów, dla których zabawa klockami jest doskonałym wyborem, jest wiele. Przede wszystkim to nieoceniony sposób na rozwijanie kreatywności u smyków. Warto zatem wzbogacić pokój dziecięcy o interesujący zestaw, który być może rozpali wyobraźnię dziecka. Dla dziewczynek polecanym wyborem są komplety z serii Friends. Charakteryzujące się wyjątkową praktycznością, umożliwiające tworzenie rozmaitych sytuacji, które niejednokrotnie okazują się wstępem do wytłumaczenia czy rozwikłania wielu życiowych sytuacji. Klocki LEGO z serii Friends powstały w 2012 roku. Obejmują imiona pięciu przyjaciółek (Stephanie, Olivia, Emma, Mia i Andrea), które wspólnie przeżywają różnorodne historie. Każda z nich wykazuje się innymi zainteresowaniami, które w dalszej kolejności stanowią inspirację do tworzenia poszczególnych zestawów.

Klocki z serii Elves

Nieco starsze dziewczynki ucieszą się na widok innego zestawu klocków LEGO. To seria Elves, która pozwoli im przenieść się oczyma wyobraźni do zaczarowanego świata goblinów i elfów. Puszczając wodze fantazji, zabawa za każdym razem może przyjmować inny wymiar. W zależności od sytuacji zapewni zwycięstwo mądrej i roztropnej dziewczynce o imieniu Emily Jones, podczas gdy innym razem królowi goblinów.

Wymyślanie różnych scenek i historyjek przynosi nieocenione korzyści dla rozwoju słownictwa i wyobraźni. Wspiera zdolność logicznego myślenia czy tworzenia związków przyczynowo-skutkowych. Klocki LEGO to zatem inwestycja w rozwój dziecka, którego podłożem jest walor rozrywkowy.

Zabawa klockami zawsze pozostanie interesującą. Z prostego powodu – za każdym razem może być inna i wyjątkowa. Malucha nic w niej nie ogranicza, dlatego pomysł o wzbogaceniu jego pokoju w nowy zestaw w każdej sytuacji okazuje się trafną decyzją. Duży ich wybór znajdziemy w Internecie. Klocki LEGO w sklepie ToysFun.pl to gwarancja zadowolenia i dziecięcej radości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here