bambusowe patyczki do uszu

Obowiązkiem każdego rodzica jest wspieranie zdrowia dziecka. Warto wiedzieć, jak dbać o higienę noworodków już od pierwszego dnia ich życia, by ich rozwój mógł przebiegać przy zachowaniu najlepszych standardów.

Okazuje się, że jednym z najważniejszych zmysłów niemowlęcia jest dotyk i węch. Pamiętajmy, że w ramach zachowania najwyższych standardów higieny nie chodzi jedynie o pielęgnację i czystość samego dziecka, ale również osób dorosłych, które mają z nim kontakt. Codzienne przytulanie, zabawa, mycie i karmienie, w ramach tych czynności należy przestrzegać konkretnych zasad.

O czym powinni pamiętać dorośli?

Przed wzięciem na ręce dziecka, umyj swoje dłonie. To na nich kumulują się bakterie, które mogą być wręcz niebezpieczne dla zdrowia maluszka. Przytulaj dziecko tylko w czystych ubraniach, najlepiej tych wypranych w bezpiecznych proszkach. Jeśli nie masz pewności co do czystości ubrania, połóż dziecko na tetrowej pieluszce, by jego ciało nie miało bezpośredniego kontaktu z ubraniem.

Jak dbać o higienę dziecka?

W tym zakresie funkcjonują różne szkoły. Jedne mówią o codziennej kąpieli malucha, inne o tym, że wystarczy mycie całego ciałka malca raz na kilka dni, ale higiena jego miejsc intymnych powinna być przestrzegana po każdym przewijaniu. W tym celu warto stosować miękkie waciki i letnią wodę, zamiast nasączonych chemią mokrych chusteczek.

W pierwszych dniach życia dziecka zaleca się przemywanie jego oczu solą fizjologiczną oraz czyszczenie noska. Trzeba pamiętać, że nigdy nie należy czyścić uszu dziecka tradycyjnymi patyczkami, by nie uszkodzić błony bębenkowej. Lepiej sprawdzą się bambusowe patyczki do uszu z zaokrąglonymi, większymi końcówkami. Te patyczki higieniczne bambusowe są w pełni bezpieczne.

Do kąpieli dziecka zaleca się używanie dedykowanych środków myjących, w pełni naturalnych, które nie podrażnią delikatnej skóry. Już po kąpieli warto wykonać masaż skóry z użyciem oliwki, a potem wytrzeć ciało dziecka bawełnianym, miękkim ręcznikiem. Trzeba pamiętać, by dokładnie osuszyć wszelkie fałdki i miejsca intymne dziecka, bardzo często dochodzi w nich do podrażnień i odparzeń.

Najlepsze patyczki higieniczna dla niemowlaka

Chcąc zachować pełną higienę dziecka, nie można zapominać o czystości w całym domu. To tak ważne szczególnie w przypadku dziecka już raczkującego i chodzącego. Kontakt z bakteriami jest oczywiście nieunikniony, zresztą buduje naturalną odporność malucha, natomiast niektóre zanieczyszczenia mogą działać niekorzystnie. Nie można dopuszczać do nadmiernej ilości roztoczy, grzybów, pleśni, które będą wpływać na stan zdrowia dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here