Peruka czy transplantacja włosów?

0
1844

Osoby zmagające się z łysieniem mają tak naprawdę ograniczone pole manewru. Część z nich wydaje się godzić z danym obrotem spraw i z pokorą przyjmuje łysinę jako naturalną kolej rzeczy. Na szczęście większość z nich nie załamuje rąk i aktywnie stara się przeciwstawić złośliwemu losowi. W teorii metod walki z łysieniem i przerzedzeniami jest wiele. W praktyce za skuteczne można uznać raptem kilka sposób, szczególnie gdy mówimy o takim etapie dysfunkcji, na którym można już tylko maskować ubytki. Wtedy tak naprawdę w grę wchodzą przeszczep pukli lub dobrze dobrana peruka. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się im.

Przeszczep włosów

Jego popularność w ostatnich latach rośnie, czego dowodem jest chociażby coraz większa oferta klinik medycyny estetycznej. Przeszczep może przynieść spektakularne rezultaty w postaci powrotu do wyglądu fryzury sprzed kilku lat, niemniej decydując się na to rozwiązanie, należy mieć w pamięci kilka faktów. Po pierwsze, w tym przypadku mówimy o inwazyjnym zabiegu medycznym. Aby się mu poddać, należy spełniać określone warunki zdrowotne. Niektóre dolegliwości i choroby mogą przekreślać szansę na skorzystanie z transplantacji. Po drugie, osoby nie zgłaszające przeciwwskazań muszą liczyć się z dyskomfortem towarzyszącym tego typu zabiegom. Po trzecie, trzeba pamiętać, że nie każdy zabieg musi zakończyć się sukcesem, bo nie każdy przeszczep daje gwarancję przyjęcia się nowych cebulek. Dodajmy jeszcze, że transplantacja włosów nie należy do tanich, a zabieg tego typu może uszczuplić budżet o co najmniej kilka tysięcy złotych, choć cena ta jest mocno zależna od marki kliniki, renomy specjalisty i przeszczepianej okolicy skóry głowy.

Peruki Katowice

Alternatywną dla przeszczepu są peruki, które dzielimy na peruki naturalne i syntetyczne. Pierwsze zostały zbudowane z zaczepów i bazy, do której są przymocowane włosy ścięte od innych osób. Przekłada się to naturalny wygląd fryzury i świetną prezencję na głowie. Z kolei peruki syntetyczne dysponują puklami wykonanymi ze sztucznych materiałów. Decyzja o noszeniu zastępczej fryzury nie wiąże się z dolegliwościami czy ryzykiem, jak w przypadku przeszczepu. Peruki są dostępne bez względu na stan zdrowia, są też znacznie tańsze niż wspomniany zabieg. Jednak nie każda peruka spełni swoje zadania w stu procentach. Wybierając model dla siebie, warto zdać się na wyroby najlepszych producentów. Ich pokaźny wybór znajdziesz w sklepach Rokoko ulokowanych w największych miastach w Polsce. Salon Rokoko peruki Katowice oferuje swoim Klientom peruki naturalne i peruki syntetyczne ze znakiem jakości oraz usługi doradcze na najwyższym poziomie. Szeroki wybór, markowe produkty oraz wiedza naszych doradców sprawiają, że jest to najlepszy adres jeśli chodzi o wybór peruki Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here