Makijaż permanentny swego czasu był bardzo popularny. Decydowało się na niego wiele pań. Po pewnym czasie stwierdzały one jednak, iż wolą wyglądać bardziej naturalnie. Oczywiście efekty wykonanych zabiegów można odwrócić. Wykorzystuje się do tego zarówno laser, jak i preparaty kosmetyczne.

Usuwanie makijażu permanentnego przy użyciu preparatów

Na rynku można znaleźć wiele preparatów kosmetycznych, które pomagają usunąć efekty makijażu permanentnego. Istotne jest jednak to, aby wybierać tylko te, których działanie zostało potwierdzone w badaniach naukowych i polecają je profesjonalne kosmetyczki. W innym przypadku można wyrządzić sobie dużą krzywdę i  na trwałe uszkodzić twarz.

Preparaty do usuwania makijażu permanentnego wprowadza się w górne warstwy naskórka. Środek pochłaniany jest przez pigmentowane komórki naskórka. Dochodzi wtedy do zmiękczania barwnika i spłycania jego koloru. Stopniowo na powierzchni skóry zaczyna pojawia się substancja wcześniej wprowadzona pod skórę pod postacią strupków. Tak właśnie rozpoczyna się proces usuwania makijażu permanentnego. Zabieg trzeba powtórzyć kilka razy, aby osiągnąć dobre rezultaty. Każdorazowo należy stosować specjalne kremy ochronne i w wytężony sposób rozpocząć pielęgnację cery przy użyciu dobrej jakości kosmetyków, aby przywrócić jej właściwy wygląd. Warto poszukać takich kosmetyków na Oriflame, gdzie dostępna jest bogata baza różnych produktów pielęgnacyjnych i koloryzujących.

Usuwanie makijażu permanentnego przy użyciu lasera

Popularną metodą usuwania makijażu permanentnego jest stosowanie lasera. Metoda ta pomaga rozproszyć barwnik znajdujący się pod skórą na małe cząsteczki. Rozpoczyna się wtedy trwający kilka tygodni proces neutralizacji barwnika, podczas którego będzie on przywracany do naturalnej postaci. Aby osiągnąć pożądane efekty, należy wykonać kilka serii zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Za każdym kolejnym razem makijaż będzie się coraz bardziej rozjaśniał, aż wreszcie można będzie uzyskać w pełni naturalny efekt, o który chodzi każdej kobiecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here