Na rynku mamy szereg produktów do wyboru, które mają odpowiadać za czystość prania. Sprawdzamy, który z nich jest najbardziej skuteczny.

Żadna nowoczesna gospodyni nie wyobraża sobie domu bez pralki automatycznej. Obecnie sprzęt przeznaczony do prania jest bardzo rozbudowany i ma wiele dodatkowych programów lub opcji. Czasem nie wiadomo, czy zdecydować się na wybór proszku do prania, kapsułek czy płynu do prania. Na rynku mamy szereg produktów do wyboru, które mają odpowiadać za czystość prania.

Proszek do prania

Proszek do prania jest najpopularniejszy i chyba najbardziej dostępny na sklepowych półkach. Formuła tego typu produktów jest stale udoskonalana, mamy możliwość zakupu proszku do prania białego i kolorów, materiałów delikatnych, dla alergików są też dedykowane proszki hipoalergiczne. To właśnie delikatne proszki dedykowane są do prania niemowlęcych ubranek, wymagających odpowiedniej ochrony i łagodnego czyszczenia. Wśród produktów tego typu popularnością cieszą się proszki marki Jelp, które charakteryzuje wysoka skuteczność czyszczenia nawet bardzo zabrudzonych ubranek. Proszek do prania skutecznie chroni nasze ubrania, ale wymaga dodatkowego użycia płynów do płukania. Zapewnia to jednak delikatność tkanin oraz ich ładny zapach, czego brakuje praniu z wykorzystaniem innych środków chemicznych. Chyba jedynymi mankamentami proszków do prania jest mało dogodne umieszczanie ich w dozowniku, ponieważ proszek łatwo jest rozsypać, a ponadto proszki do prania mogą zostawiać na praniu białe zacieki.

Kapsułki do prania

Jednym z najnowocześniejszych środków do prania są kapsułki zamykane w rozpuszczalnych opakowaniach o kolorowych barwach. Wiele kapsułek to produkty 2 lub 3 w jednym, posiadają w opakowaniach zarówno środek czyszczący jak i płyn zmiękczający ubrania czy nawet wybielacz. Kapsułki do prania niewątpliwie bardzo łatwo się użytkuje, wystarczy położyć je na dnie bębna, a rozpuszczalna w wodzie powłoka uwolni środek czyszczący, który zostanie rozprowadzony równomiernie w bębnie. Nie potrzeba stosowania dodatkowych środków czyszczących i zmiękczających pranie. Okazuje się również, że kapsułki całkiem dobrze dopierają tkaniny, zarówno jeśli chodzi o pranie kolorowe jak i białe, a kapsułki Jelp to produkty dedykowane typowo do prania dziecięcych, delikatnych ubrań. Trzeba jednak pamiętać, że kapsułki o kolorowych barwach przyciągają uwagę dzieci, dlatego trzeba je trzymać w zamknięciu!

Płyn do prania

Jedną z coraz popularniejszych metod na czyste pranie jest wykorzystanie płynu do prania, umieszcza się go zwykle tam, gdzie proszek. Jest wygodny w użyciu i ma konsystencję żelu, wystarczy wlać go przy pomocy odpowiedniego dozownika. Płyny do prania cieszą się popularnością, ponieważ nie tworzą plam oraz zacieków na praniu i radzą sobie z trudnymi plamami na ubraniach. Bardzo często płyny do prania są połączeniem środka czyszczącego z płynem do płukania, dlatego nie ma potrzeby stosowania dodatkowego środka zmiękczającego. Płyny do prania podobnie jak proszki, są dedykowane również dla alergików.

Co wybrać?

Gama produktów przeznaczonych do prania jest jak widać bardzo szeroka. Warto dobrać taki rodzaj środków czyszczących, jaki najbardziej będzie nam odpowiadał, najlepiej wypróbować wszystkie metody prania, jednak zależy to od stopnia zabrudzenia tkanin czy nawet od używanej przez nas pralki. Obecnie środki czyszczące są naprawdę wydajne i skuteczne, dlatego nie ma obaw że nie pozbędziemy się plam, bez względu na to czy zdecydujemy się na proszek, kapsułki czy płyn do prania.

Wszystkie rodzaje środków do prania dostępne są na stronie sklep.jelp.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here