Chcesz, aby w twoim domu zagościły bezpieczne okna? W takim przypadku warto sprawdzić różne propozycje producentów. Na jakie parametry powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Okna bezpieczne to przede wszystkim okna antywłamaniowe, które zabezpieczają mienie oraz chronią domowników przed dostępem przez niepowołane osoby. Gdy mówimy o zabezpieczeniu domu, często mamy na myśli drzwi antywłamaniowe, ale nie możemy zapominać również o tym, że także okna są miejscem, przez które włamywacze mogą dostać się do domu.

Także bezpieczne okna to takie, które są bezpieczne dla domowników – szczególnie tych najmłodszych. Na co warto patrzeć, aby w domu mieć okna naprawdę bezpieczne?

 Okna antywłamaniowe

Okna powinny być skuteczną barierą dla złodzieja. Jeśli chcemy zabezpieczyć się przed włamaniami, powinniśmy wybrać bezpieczne okna antywłamaniowe. W stosunku do zwykłych konstrukcji okna te posiadają wzmocnioną konstrukcję, wklejane szyb i listwy przyszybowe, wykonane są ze szkła laminowanego i mają specjalne klamki z kluczykami i zabezpieczeniami antyrozwierceniowymi.

Okna antywłamaniowe oferowane są w dwóch wariantach – w niższej klasie odporności RC1 oraz w wyższej klasie RC2.

 Okna bezpieczne dla dzieci

Także o bezpiecznych oknach możemy mówić w kontekście ich bezpieczeństwa dla domowników – szczególnie dzieci. Maluch nie powinien mieć możliwości otwarcia okna i wyjścia na parapet – to śmiertelnie niebezpieczne.

Właśnie dlatego bezpieczne okna powinny posiadać klamki zamykane na kluczyki – dzięki temu rodzice mogą po prostu zamknąć okno tak, że dziecko nie otworzy go samodzielnie. Można też zastosować różne blokady, które stosowane są przy otwartym oknie – zabezpieczają one skrzydło okienne przed poruszaniem się i zmianą pozycji przez dziecko.

 Okna bezpieczne dla zwierząt

Nie zapominajmy o tym, że okna mogą być też niebezpieczne dla zwierząt – szczególnie dla kotów. Uchylone okno może być śmiertelnie niebezpieczne dla kota, który zaklinuje się w nim!

Jeśli chcemy zmniejszyć to ryzyko, możemy zakupić specjalne kratki zabezpieczające montowane tak, aby po uchyleniu okna zwierzę nie mogło się wydostać z domu. Także możemy stosować siatki na ramę okna, które pozwalają na jego otwarcie, ale zabezpieczają przed ucieczką zwierząt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here