Czas remontu zawsze jest trudnym, bo zmagamy się z wieloma niedogodnościami. Jeszcze większe wyzwanie czeka na tych z nas, którzy samodzielnie podejmują się większości domowych zadań. Niezależnie od wykonywanych czynności, potrzeba zastosowania rozmaitych rozwiązań i produktów, które zabezpieczą pozostałe elementy przed zabrudzeniami lub uszkodzeniami. Na co postawić?

Folie ochronne na podłogę i nie tylko

Najmniej zachodu wymaga od nas malowanie ścian i sufitów, o ile nie wymarzyliśmy sobie rozmaitych wzorków, fikuśnych grafik i niecodziennego połączenia kilku barw. Mimo wszystko malowania często podejmujemy się na własną rękę, bo rynek produktów jest na tyle szeroki, że co bardziej ambitni i uparci, poradzą sobie również z wzorkami. Podstawą przygotowań do odświeżania ścian jest zabezpieczenie mebli, podłóg, okien i kontaktów.

Układanie na podłodze gazet to bardzo zły pomysł i wcale nieprzynoszący oszczędności. Gazety nie chronią przed wodą czy farbą. Ślizgają się i stąpanie po nich, a także wspinanie się na drabinie ustawionej na gazetach, jest po prostu niebezpieczne. Najlepszym i tak naprawdę niedrogim rozwiązaniem jest zastosowanie folii ochronnej. Taką folię znajdziemy między innymi w ofercie, jaką posiada hurtownia opakowań Opakowania24.eu.

Tego typu folie charakteryzują się dużą wytrzymałością na zerwania. Nie straszny im brud, wilgoć, kurz czy zachlapania farbą. Można je zastosować na podłodze, ale i przykryć nimi meble.

Zabezpieczenie okien i kontaktów

Musimy zadbać kolejno o zabezpieczenie okien oraz wszelkiego rodzaju kontaktów. Tutaj również przyda się folia, ale samoprzylepna. Wygodna w aplikacji i niesprawiająca problemów podczas ściągania z okien. Dodatkowo bez ryzyka pozostawiania śladów kleju. Taka folia może sprawdzić się również na czas transportu.

Gniazdka elektryczne zabezpieczymy z pomocą taśm malarskich. To najprostsze w zastosowaniu rozwiązanie. Czynność tę musimy jednak powtarzać przed każdym kolejnym malowaniem. Bardziej profesjonalna metoda polega na odkręceniu wszystkich gniazdek i włączników, by zabezpieczyć cały wewnętrzny mechanizm. Metoda bardziej pracochłonna, ale jeśli zależy nam na precyzyjnym pomalowaniu pomieszczenia i dotarciu do każdego zakamarka, warto poświęcić jej chwilę uwagi.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Wybierając wyżej wymienione produkty, pamiętać należy o tym, by stawiać na jakość i trwałość. Wygodę stosowania czy gwarancję należytej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zabrudzeniami. To ważne, bo naprawa usterek lub doczyszczanie z plam farby, to czynności czasochłonne i niestety kosztowne wbrew pozorom.

Zamiast szukać oszczędności w miejscu, w którym liczy się maksymalna ochrona, lepiej od razu postawić na dobrze dobrane produkty i cieszyć się wyeliminowanym ryzykiem późniejszych kłopotów poremontowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here