Klocki

Czy wiesz, że drewniane klocki były jedną z pierwszych zabawek dla dzieci? Okazuje się, że ten gadżet sprawdził się na tyle doskonale, że również dzisiaj cieszy się ogromną popularnością. Klocki są zabawką uniwersalną, ponadczasową, a dzieci zawsze chętnie po nie sięgają. Dlaczego warto wręczać dzieciom klocki i w jaki sposób tak proste elementy do zabawy wpływają na ich wszechstronny rozwój? Dowiedz się więcej już teraz. 

Zabawka, która pobudza wyobraźnię

Klocki są jedną z najpopularniejszych zabawek i nigdy się nie nudzą. Wszystko dlatego, że mają naprawdę prostą formę, która wymusza zaangażowanie dziecka w zabawę. Klocki pobudzają wyobraźnię i kreatywność, za każdym razem zabawa tego rodzaju akcesorium może być inna. Jednego dnia z klocków może powstać długi wąż, drugiego zamek królewny, a następnego tor wyścigowy dla samochodów. Zabawa klockami jest niczym nieograniczona, wszystko zależy od pomysłów najmłodszych. Właśnie dlatego klocki, jakie można znaleźć na klocki.edu.pl, uznawane są za jedne z najlepszych zabawek edukacyjnych. Sprawdzają się znacznie lepiej, aniżeli elektroniczne gadżety, które świecą, wydają dźwięki i są różnokolorowe. Takie zabawki zupełnie nie angażują dziecka, dlatego szybko zostają rzucone w kąt. 

Klocki jako zabawka w pełni bezpieczna 

Co ważne, klocki nie posiadają małych ani ostrych elementów, którymi mogłoby się skaleczyć albo połknąć dziecko. Dzięki temu są w pełni bezpieczne i nadają się do zabawy nawet dla tych najmłodszych dzieci. Świetnym wyborem są klocki drewniane, które jednocześnie są zabawką ekologiczną. Nawet jeśli są kolorowe, to najczęściej zostają malowane ekologiczną, nietoksyczną farbą. 

Pamiętaj, aby przy wyborze klocków do zabawy, zwracać szczególną uwagę na ich jakość. Producent powinien umieścić na etykiecie informacje o certyfikatach jakości czy niezbędnych atestach. Klocki powinny zawierać też informacje o ich przeznaczeniu ze względu na wiek dziecka. Musisz wiedzieć, że te proste, o dużych bryłach nadają się już dla najmłodszych, natomiast bardziej skomplikowane zestawy czy klocki w mniejszych rozmiarach przeznaczone są dla starszaków. 

Klocki – zabawka uniwersalna dla wszystkich 

Klocki są świetną zabawką dla dzieci i to niezależnie od ich wieku. Te najtrwalsze z powodzeniem mogą służyć kolejnym pokoleniom. Można je wykorzystywać wedle różnego poziomu rozwoju maluchów. Warto też zaznaczyć, że klocki idealnie nadają się nie tylko do zabawy, ale również nauki. Za ich pomocą można uczyć dziecko prostego liczenia, wspierają też rozwój tzw. małej motoryki. 

Już dawno udowodniono, że to nauka poprzez zabawę daje najlepsze efekty w ramach rozwoju dzieci. Klocki są tym elementem zabaw, które polecane są przez specjalistów najczęściej właśnie po to, aby wpływać na ich wszechstronny rozwój. Jeśli Twoje dziecko nie ma jeszcze klocków, koniecznie je kup. Co więcej, klocki są też świetnym pomysłem na prezent, na pewno wywołają szeroki uśmiech na twarzy pociechy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here