Inhalacja - najlepszy sposób na infekcję

nhalatory i nebulizatory są bardzo skutecznym sposobem na jesienno- zimowo- wiosenne dolegliwości, związane z górnymi drogami oddechowymi. Jest to czas, w którym nie tylko dzieci, ale także dorośli cierpią na różnego rodzaju infekcje takie jak katar, ból gardła, zapchany nos, zapalenie gardła, oskrzeli, a nawet płuc. Uważaną za jedną z najskuteczniejszych form leczenia są inhalacje, które rozpraszają lek w formę aerozolu, dzięki czemu łatwiej zostaje wchłonięty. Lek podawany jest w momencie oddychania, co umożliwia jego dotarcie we właściwe miejsce i natychmiastowe działanie.

Wybierając inhalator dla niemowląt i dzieci na stronie https://inhalujemy.pl/ powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim wybieramy ten inhalator, który rozbija podawany lek na jak najmniejsze cząsteczki, ponieważ im mniejsze są cząsteczki leku tym lek ma większy zasięg działania. Zbyt duże cząsteczki zatrzymują się już na poziomie krtani i tchawicy. Natomiast do oskrzeli i płuc dotrą tylko te o mniejszym rozmiarze. Idealnym urządzeniem do nebulizacji będzie ten, który wytwarza cząsteczki o wielkości 1-5 μm.

Aby inhalacja przebiegała prawidłowo i przyniosła swój zamierzony efekt, musimy znać zasady jak ją prawidłowo przeprowadzać. Pęcherzyki oskrzelowe i płucne swoją budową przypominają gąbkę, czyli są chłonne. Zanim jednak rozpoczną wchłanianie potrzebują na to około 4 minut. Przez ten czas, abyśmy nie marnowali właściwego leku, możemy inhalować solą fizjologiczną, a następnie umieścić lek w nebulizatorze i prowadzić dalszą część inhalacji. Pęcherzyki mają swoją pojemność, która kończy się po około 10 minutach inhalacji. Dłuższa inhalacja nie przynosi korzyści, gdyż lek nie jest już wchłaniany. Bardzo ważnym parametrem nebulizatora jest szybkość podawania leku przez urządzenie. W trakcie optymalnego 10 minut inhalacji,podajemy odpowiednio rozcieńczony lek, w zależności od szybkości podawania przez dany model. Lek rozcieńczamy NaCl. Wybór odpowiedniego inhalatora zależy od naszych potrzeb oraz zasobów finansowych.

Oprócz inhalatorów warto również zapoznać się z koncentratorami tlenu na stronie https://tlenwdomu.pl/. Być może odpowiedni aparat tlenowy okaże się dla nas lepszym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here