Wilgoć, znaczne zajęcie przestrzeni i mało estetyczny wygląd – oto, co wiąże się z suszeniem prania w domu. Masz małe mieszkanie? Twoje ubrania notorycznie nie dosychają, bo brakuje w pomieszczeniu przewiewu? Suszenie prania zimą, to prawdziwa zmora? Sprawdź, jak nie zwariować.
Suszarki wolnostojące – zmora małych mieszkań
Jeśli znasz to uczucie, gdy musisz wiecznie omijać tę znaczną konstrukcję obwieszoną ręcznikami, bielizną i bluzkami, to z pewnością masz małe mieszkanie. Albo wynajmujesz pokój. Suszenie prania, szczególnie gdy nie ma balkonu i jest zima, może być po prostu uciążliwe. Jeśli w pomieszczeniach brakuje przewiewu ubrania wręcz nie chcą schnąć. W efekcie czekasz na świeżą bieliznę bardzo długo, a mokre pranie w zasadzie nie schodzi z suszarki. Metalowy stelaż z szeregiem drucików skutecznie zagraca przestrzeń, w dodatku zaburzając estetykę miejsca. Czy jest jakaś alternatywa?
Możesz skorzystać z suszarek podsufitowych, które pozwolą na powieszenie jednego średniego prania. Taki element zazwyczaj stosuje się w łazience, gdzie niestety panuje duża wilgoć i jeśli nie ma w niej przewiewu, a drzwi cały czas są zamykane, pranie może schnąć bardzo długo i narażone jest co gorsza na gnicie.
Innym sposobem są suszarki grzejnikowe i rozciągane, które możesz zamocować na ścianie i rozwijać tylko wtedy, kiedy potrzebujesz.
Suszarka automatyczna – wybawienie?
Jeśli zimą warunki w Twoim mieszkaniu czy pokoju są tak beznadziejne, jeśli chodzi o suszenie ubrań, że musisz korzystać z miejskich pralni, zastanów się nad suszarką bądź pralko-suszarką. Te automatyczne urządzenia są w stanie wysuszyć Twoją bieliznę w bardzo krótkim czasie, bez żadnego Twojego udziału. Wyciąganie z bębna ciepłych, suchych ubrań gotowych do założenia lub schowania do szafy, to niesamowite uczucie. Dzięki takiemu sprzętowi AGD znacznie oszczędzasz miejsce, czas i nerwy.
Sprawdź, czy warto zaopatrzyć się w pralko-suszarkę.
Sposoby na suszenie prania w domu
Jeśli robisz pranie raz na tydzień tylko dla siebie, nie powinieneś mieć dużego problemu, szczególnie jeśli nie dzielisz mieszkania z wieloma osobami. Wtedy możesz wykorzystać grzejniki i dowolny rodzaj suszarki fizycznej. Nie ma też problemu, gdy możesz postawić ją w dowolnym miejscu – tam, gdzie przepływ suchego i ciepłego powietrza będzie największy. Gorzej, jeśli nie masz zbyt dużego pola do popisu w tej kwestii. W takiej sytuacji z pewnością bardziej opłacalny będzie jednorazowy wydatek na suszarkę automatyczną lub pralko-suszarkę, dzięki którym jakość suszenia bielizny nawet w najmniejszym mieszkaniu nabierze nowego wymiaru. Koszt, jaki ponosisz z koniecznością zawożenia prania do pralni, a także czas jaki na tym tracisz szybko zostaną zwrócone. Wybierz jednak urządzenie o jak najlepszej klasie energetycznej.