Fryzura intymna

Fryzura intymna – szereg zabiegów fryzjerskich dotyczących owłosienia łonowego, zwykle zgodnie z wymogami mody. Kobiety coraz częściej depilują swoje miejsca intymne – głównie po to, aby zadowolić swoich mężczyzn. Na nasze samopoczucie niewątpliwe wpłynie odpowiednio dobrana  która sprawi, że będziemy wyglądać niebanalnie i jeszcze bardziej pociągająco.

Metody wykonania fryzury intymnej

Depilacja intymna, niezależnie od metody, powinna być przeprowadzana z należytą ostrożnością. Fryzury intymne wciąż budzą kontrowersje. Zarówno z uwagi na stronę estetyczną, jak i praktyczną. Można je wykonać samodzielnie, jednak przy pierwszej, nadającej kształt wizycie, lepiej oddać się w ręce profesjonalisty. Depilacja jest wtedy na ogół przeprowadzana za pomocą wosku bądź pasty cukrowej – aby efekt utrzymywał się przez jakiś czas. Strzyżenie na ogół to wydatek rzędu 50 – 80 złotych, natomiast koloryzacja zaczyna się od 60 złotych wzwyż.
depilacja woskiem (na ciepło lub na zimno),
depilacja pastą cukrową
depilacja nitką do depilacji czy depilacja
plastry z woskiem
kremy do depilacji
golenie maszynką.Fryzura intymna
Każda ze wspomnianych metod ma swoje wady i zalety, jednak to, że jakaś z nich powinna być przez nas wybrana, nie wzbudza najmniejszych wątpliwości.
Rodzaje fryzury intymnej
1. Depilacja brazylijska- pozostawia się jedynie wąski, podłużny pasek biegnący wzdłuż łona – nad łechtaczką. Z tego też względu inna nazwa tej fryzury intymnej to pasek lub irokez.
2. Depilacja hollywoodzka (amerykańska)- całkowite pozbycie się owłosienia z okolic intymnych.
3. Pasek poziomy- ten rodzaj zabiegu zakłada pozostawienie w okolicach intymnych paska poziomego.
4. Trójkąt- ta fryzura intymna imituje trójkąt, odwrócony podstawą do góry.
5. Wzór europejski- Tą nazwą określamy małą kępkę włosków pośrodku łona, podczas gdy cała reszta zostaje zupełnie wydepilowana.
6. Depilacja francuska- Polega na usunięciu owłosienia z linii bikini i pachwin, czyli po bokach wzgórka łonowego, podczas gdy wargi sromowe i wewnętrzna strona pośladków pozostają niewydepilowane.
7. Osobiste- Z okazji Walentynek czy rocznicy poznania, niektóre dziewczyny decydują się na bardziej „zaawansowane” wzorki intymne, jak serca, usta, motylki, strzałki, gwiazdki, błyskawice, literki
8. Gąszcz brazylijski-Polega na pozostawieniu górnej części włosów łonowych w pełnej swojej krasie oraz starannym wydepilowaniu dolnej części okolic intymnych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFryzury blond
Następny artykułFryzura na pazia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here