Makijaż permanentny z założenia jest rozwiązaniem, które ma na celu poprawienie kobiecej urody. Zdarza się jednak, że makijaż permanentny, wykonany przez niedoświadczoną linergistkę lub z użyciem słabej jakości materiałów, nie tylko nie poprawia wyglądu naszej twarzy, lecz także tworzy nienaturalny i przerysowany efekt. Co wtedy możemy zrobić z nieudanym trwałym makijażem? Najlepszym wyjściem będzie w tym przypadku korekta lub po prostu jego usunięcie przy pomocy nowoczesnych urządzeń laserowych.

Domowe metody usuwania makijażu permanentnego? Oszczędź sobie kłopotów

Perspektywa noszenia przez kilka lat nieudolnie wykonanego makijażu permanentnego jest dla wielu kobiet nie do zaakceptowania, dlatego większość z nich szuka możliwych rozwiązań tej sytuacji. Część kobiet, w akcie desperacji, decyduje się na bardzo drastyczne kroki zdzierania lub wypalania chemicznego makijażu przy pomocy kwasku cytrynowego, sody oczyszczonej lub silnych detergentów. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie są to ani skuteczne, ani też bezpieczne metody usuwania jakichkolwiek mankamentów urody – mogą narazić nas nie tylko na poparzenie, lecz także jeszcze trudniejsze do usunięcia blizny.

Jak usunąć makijaż permanentny? Na początku udaj się do specjalisty

Jeżeli chcemy pozbyć się nieudanego, trwałego makijażu, najlepiej udać się do specjalisty. Warto w tym przypadku skonsultować się zarówno z doświadczoną linergistką, jak i lekarzem medycyny estetycznej – jeśli nie będzie możliwa korekta makijażu permanentnego przez linergistkę, lekarz zaproponuje nam możliwe metody jego usunięcia. Najlepiej wybrać się do kliniki, która współpracuje z kosmetologami, aby móc skonsultować swój problem jednocześnie ze specjalistami różnych dziedzin. Jednym z takich miejsc jest Klinika Miracki w Warszawie, która dokłada wielu starań, żeby zapewnić swoim Pacjentom kompleksową opiekę.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego – to dobre wyjście

Kiedy kreski na naszych brwiach są zbyt cienkie, kosmetolog może zaproponować ich pogrubienie, a przy tym nadanie im ładnego kształtu. W odwrotnej sytuacji korekta może okazać się niemożliwa do wykonania i jedynym słusznym rozwiązaniem będzie usunięcie makijażu permanentnego, a obecnie nie ma na to skuteczniejszego sposobu niż laseroterapia. Bardzo duże znaczenie ma jednak rodzaj lasera, jakim będziemy pozbywać się trwałego makijażu – niektóre urządzenia mogą powodować poparzenia skóry czy trudne do usunięcia blizny. Najlepiej przystosowanymi do tego urządzeniami są lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico – we wspomnianej wyżej Klinice Miracki urządzenia te wykorzystywane są również do usuwania czarnych i kolorowych tatuaży, co tylko potwierdza skuteczność ich działania.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego – opinie

Lasery PicoSure i Discovery Pico cieszą się nie tylko bardzo dobrymi opiniami Pacjentów, lecz także szerokim uznaniem wśród lekarzy medycyny estetycznej. W związku z tym, że działają w głębokich warstwach skóry, gdzie został zlokalizowany barwnik, zmniejszają ryzyko przegrzania skóry i powstania nieestetycznych blizn, a dodatkowo czynią zabieg prawie bezbolesnym. Dzięki swoim wyjątkowym parametrom, lasery pikosekundowe sprawdzą się również w przypadku usuwania makijażu permanentnego, który stał się tatuażem – to znaczy, gdy pigment został umieszczony zbyt głęboko w skórze.

Więcej informacji na temat usuwania makijażu Państwo na stronie: http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułModelowanie brwi
Następny artykułFryzury blond

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here