Farbowanie włosów u fryzjera czy w domu

Farbując włosy w domu zwykle pomaga nam przy tym mama, siostra lub przyjaciółka, które nie zawsze wykazują się delikatnością w obchodzeniu się z włosami. Profesjonalista w czasie koloryzacji włosów sprawia, że możemy się zrelaksować. Nie ciąga nas za włosy i mamy pewność, że zrobi to w sposób całkowicie profesjonalny. Farbowanie włosów w domu daje dobry efekt, o ile za każdym razem stosujesz ten sam sposób koloryzacji. Jeżeli natomiast dotychczas używałaś np. farby ziołowej, a teraz chcesz przejść na tradycyjną, lepiej wybrać się do doświadczonego fryzjera. Zmiana farby naturalnej na chemiczną może bowiem przynieść nieoczekiwany efekt – kosmyki mogą np. zabarwić się nierówno albo też przybrać dziwny, nietypowy dla włosów odcień. Fachowiec będzie wiedział, jak sobie z tym poradzić. Farbowanie włosów to sztuka wymagająca wiedzy z kilku dziedzin. Fryzjerzy zgłębiają ją w czasie nauki zawodu i doskonalą do końca swej pracy.

Dom czy salon

Farbowanie włosów u fryzjera czy w domuFarbowanie gotowymi preparatami jest tak proste, że poradzi sobie z nim każdy. Jednak farbując włosy w domu musimy pamiętać o tym, że taki zabieg wiąże się z ryzykiem i nie zawsze otrzymamy wymarzony kolor, samodzielnie niezmiernie ciężko jest dopasować kolor. Farby stosowane przez fryzjerów w salonach, bazują natomiast na formułach zaawansowanych technologicznie. Często nie jesteśmy zadowoleni z tego, co widzimy w lustrze tuż po koloryzacji domowej. Profesjonalny stylista fryzjerstwa czasem odradzi nam wybór danego koloru. Nie zrobi tego dlatego, że nie będzie on sam w sobie piękny, lecz dlatego, że nie pasuje on do naszej karnacji, kształtu twarzy, rodzaju obcięcia czy odcienia oczu. Na każdej farbie do włosów znajdziemy mnóstwo zapewnień, że jest to produkt zdrowy i ekologiczny. Zawodowcy chętnie i właściwie doradzą nam również, jak dbać o włosy po farbowaniu. Dużą zaletą zawodowego fryzjerstwa jest także możliwość tworzenia na głowie różnego rodzaju kombinacji kolorów. Trudno zrobić sposobem domowo-amatorskim piękny baleyage, ombre, sombre, flamboyage, ecaille czy piksele. Dodatkowo w salonie fryzjerskim możesz uzyskać kolor, jakiego w drogerii nie ma. Możliwe jest to przez zmieszanie różnych odcieni. Do tego potrzebne jest doświadczenie. Samodzielne mieszanie dwóch różnych farb to dużo chemicznych eksperymentów.

Koszt koloryzacji

Farby przeznaczone do domowego stosowania, dostępne w drogeriach z reguły nie należą do najdroższych. Można je kupić w przedziale cenowym 15,00-40,00 zł. W porównaniu z koloryzacją w salonie, która kosztuje od 100 zł w górę. Porównując cenę samej farby z ceną usługi fryzjerskiej dochodzimy do wniosku, że lepiej farbować w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here