Dekoracje na Boże Narodzenie - jakie świąteczne ozdoby będą świetną dekoracją domu na gwiazdkę

Świąteczny czas wiąże się z niezwykłą atmosferą, warto ją dodatkowo podkreślić za pomocą specjalnych dekoracji na Boże Narodzenie, które kojarzą się z obchodzonymi właśnie świętami. Ich obecność w domu sprawi, że będzie on sprawiał wrażenie jeszcze bardziej przytulnego. Oto kilka propozycji na to, jak udekorować dom na Boże Narodzenie.

Ozdoby świąteczne na zewnątrz domu

Kwestię, jak udekorować dom na Boże Narodzenie należy zacząć od tego, co powinno znaleźć się przed domem. Ozdoby świąteczne na zewnątrz również mają ogromne znaczenie i dodają dużo uroku. Na zewnątrz domu najlepiej sprawdzi się:

  • świąteczny wieniec na drzwi – to dekoracja szczególnie popularna w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Wieniec upleciony z gałązek drzewa iglastego ozdobiony dzwoneczkami, kokardami i tasiemkami będzie stanowił doskonałą ozdobę.
  • Lampki na elewacji i w ogrodzie – bardzo efektownie wyglądają również specjalne lampki do wieszania wzdłuż ścian budynku. Rozświetlony dom aż zaprasza gości do siebie. Tak samo dobrze sprawdzają się rozświetlone figurki reniferów, które można ustawić w ogrodzie.
  • Girlanda na ogrodzeniu – specjalna girlanda imitująca drzewko iglaste zawieszona wzdłuż płotu i ozdobiona bombkami oraz czerwonymi i złotymi wstążkami będzie wyglądała bardzo efektownie.

Świąteczne dekoracje na okna

Warto zadbać również o to, aby dom wyglądał świątecznie zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest zastosowanie świątecznych dekoracji w oknach domu. Sprawdzą się zarówno ozdoby wiszące, jak również kształty na szybach wykonane za pomocą śniegu w sprayu. Dzięki specjalnie przygotowanym szablonom można uzyskać w oknach iście świąteczne obrazy. Śnieg w sprayu oraz inne dekoracje na Boże Narodzenie dostępne są w ofercie GoDan Party.

Stół ze świątecznym wystrojem

Stół to jedno z najważniejszych miejsc w okresie świętowania. To właśnie tam gromadzi się cała rodzina i spędza większość czasu, delektując się pysznymi potrawami oraz spędzając czas na rozmowach. Z tego względu na stole przyda się szczególna dekoracja. Oprócz standardowego białego obrusu warto umieścić na nim również czerwony bądź złoty bieżnik, a także nastrojowe świece, i typowo świąteczne dekoracje takie jak:

  • szyszki
  • plastry pomarańczy
  • miseczki z orzechami
  • gałązki iglaków

Warto również wybrać serwetki ze świątecznym wzorem. Doskonale sprawdzą się również pokrowce na sztućce o typowo świątecznych kształtach oraz różnego rodzaju drewniane i porcelanowe figurki Mikołajów, aniołków, reniferów, bałwanków czy innych postaci kojarzących się z gwiazdką i zimą. Bardzo efektownie wyglądają na stole również pieprzniczka i solniczka utrzymane w świątecznych motywach oraz inne drobne dekoracje na Boże Narodzenie.

Oświetlenie, drzewka i drobne dodatki

Nic nie doda świątecznej atmosfery w takim stopniu jak tradycyjnie przystrojone drzewko. Aby cieszyć się niepowtarzalnym świątecznym zapachem, najlepiej zdecydować się na żywą choinkę, która oprócz ocieplających serce widoków zapewni także niezapomniany świąteczny aromat. Samo pojawienie się świątecznego drzewka sprawi, że w domu bez wątpienia zapanuje świąteczna atmosfera, jednak warto dodatkowo o nią zadbać. Zmiana wystroju na świąteczny jest niezwykle prosta. Wystarczy tu i ówdzie zawiesić świąteczne akcenty, takie jak girlandy czy bombki Warto również zamienić standardowe przedmioty na te z motywem świątecznym – na przykład koce, poszewki na poduszki czy pościel. Na stoliku kawowym można postawić miseczkę z pierniczkami. Nad kominkiem powinny zawisnąć świąteczne skarpety, natomiast codzienne kapcie warto zmienić na te z rudolfem czerwononosym. Duży wybór świątecznych dekoracji dostępny jest w ofercie GoDan Party.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here