Piknik rodzinny w czasie majowego weekendu

Wiosna to idealny moment, aby nie tylko zamknąć w szafie grube zimowe ubrania, ale też zacząć spędzać coraz więcej czasu na powietrzu. Właśnie teraz najlepiej zaplanować odprężający piknik rodzinny, na który zaprosimy naszych najbliższych. Aby go zorganizować, nie musimy szukać odległego miejsca czy martwić się o wzięcie urlopu w pracy. Taki piknik może z powodzeniem odbyć się choćby w najbliższy weekend i właśnie wtedy mamy najlepszą okazję, by cieszyć się długimi dniami oraz czasem spędzonym z ważnymi dla nas osobami.

Jak przygotować się na piknik rodzinny?

Aby piknik rodzinny był w pełni udany warto zadbać o kilka niezwykle istotnych elementów. Pierwszym z nich jest miejsce – wybierając je, warto zastanowić się, gdzie możemy swobodnie rozłożyć koc i kosz z przekąskami. Najlepiej jeśli takie miejsce nie będzie sąsiadować z ruchliwą ulicą – wtedy możemy się zrelaksować i być spokojni, że bawiącym się w pobliżu dzieciom nie stanie się nic złego. Kolejną kwestią są właśnie przekąski – najlepiej sprawdzą się słodkie lub wytrawne muffinki, domowe ciasta, wiosenne kanapki, hummusy, pokrojone w słupki warzywa i podobnie przygotowane owoce. Dzięki temu ani my ani nasze pocieszy nie będą głodne i wszyscy uczestnicy będą mieli siłę na dalsze zabawy na powietrzu. Warto także przygotować się na ewentualne zmiany pogody – nawet jeśli zapowiada się ciepły i słoneczny dzień, warto spakować przeciwdeszczowe kurtki lub swetry i bluzy, gdyby jednak pogoda spłatała nam figla.

 

Aktywny odpoczynek podczas rodzinnego pikniku

Planując wypoczynek na łonie natury dobrze jest zadbać o atrakcje, zwłaszcza dla najmłodszych uczestników rodzinnego pikniku (czytaj więcej na https://blog-juniorangin.pl/przepis-na-udana-majowke-z-dzieckiem/). Ciekawe świata dzieci bardzo szybko będą znudzone jedynie siedzeniem na kocu. Należy zatem wybrać towarzystwo, z którym pociechy czują się dobrze, a także wymyślić zabawy adekwatne do wieku dzieci i miejsca, w którym odbywa się piknik. Ciekawą opcją są kolorowanki, gry planszowe (warto jednak wybrać te, które nie zawierają dużej ilości małych i lekkich elementów), piłka i inne sportowe akcesoria (skakanka, plastikowe pachołki, rozkładana bramka lub kosz o koszykówki dla najmłodszych) itp. Mając ze sobą tak zróżnicowany zestaw do zabawy – możemy być pewni, że o ile pogoda dopisze, spędzimy na powietrzu przynajmniej kilka kolejnych godzin, a dobre humory nie opuszczą żadnego uczestnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here