dziecko

Pieluchy jednorazowe to obowiązkowy element wyprawki każdego noworodka. Pierwsze pampersy warto kupić jeszcze przed narodzinami dziecka, by były w pogotowiu, gdy maluch pojawi się na świecie. Ogromna ilość dostępnych rodzajów pieluszek sprawia, że wielu rodziców zachodzi w głowę, które pieluszki będą najodpowiedniejsze dla nowo narodzonego dziecka. Warto przeczytać nasz poradnik, by wybrać te najlepsze.

Pierwsze „pampersy” – jaki powinny mieć rozmiar?

W przypadku pierwszych pieluszek dla noworodka, kluczowy jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Tylko jeśli rozmiar zostanie dobrze dobrany, pieluszka będzie szczelna, a jej noszenie nie będzie powodować u dziecka dyskomfortu. Dla noworodków najodpowiedniejsze będą jednorazówki w rozmiarze 1, takie jak dostępne w tym sklepie: https://bambiboo.eu/9-pieluszki, czyli przeznaczone dla malców, które ważą od 2 do 4 kilogramów.

Wskazówka

Pieluszka w idealnym rozmiarze dobrze przylega do ciała. Nie powoduje otarć, ani nie przecieka.

W przypadku różnych producentów może być stosowana inna rozmiarówka. Dlatego też parametry poszczególnych produktów mogą się różnić. Niekiedy może się też zdarzyć, że dziecko będzie na tyle duże, że „jedynki” będą dla niego zbyt małe. Wtedy należy sięgnąć po „dwójki”. Odwrotnie jest w przypadku wcześniaków, dla których to standardowe „jedynki” mogą okazać się za duże. W tym przypadku warto sięgnąć po pierwsze „pampersy” w rozmiarze 0.

Pieluchy jednorazowe dla noworodka – jakie wybrać?

Pierwsze pampersy muszą być idealnie dopasowane do wagi malucha, ale to nie wszystko. Żeby pieluchowanie odbywało się bez zbędnych komplikacji, warto wybierać tylko te pieluszki, które w znacznej części zostały wyprodukowane z naturalnych materiałów. Jako pierwsze pieluszki świetnie sprawdzą się te z włóknem bambusowym i ekstraktem z aloesu. Takie połączenie składników sprawi, że skóra dziecka będzie mogła swobodnie oddychać. W przypadku produktów ze sztucznych materiałów bezpośrednio przy skórze, malec może szybko nabawić się odparzeń.

Sporym ułatwieniem dla rodziców będą pieluszki ze wskaźnikiem wilgotności. Dzięki takiemu rozwiązaniu można szybko skontrolować, czy pieluszkę trzeba już wymienić, czy jeszcze nie, bez konieczności odpinania jej. To pozwala uchronić przed bezzasadną zmianą pieluszki. Należy jednak przy tym zaznaczyć, że w przypadku najmłodszych dzieci, zalecana jest zmiana pieluszki co 3-4 godziny. Wszystko po to, by maluch zawsze mógł czuć się komfortowo.

Pierwsze pieluszki – bezpieczne dla dziecka i środowiska

Już przy wyborze pierwszych pieluszek warto kierować się zarówno dobrem malca, jak i troską o ekologię. Z tego powodu, najlepiej sięgać po pieluszki ekologiczne, np. bambusowe. Tego rodzaju pieluchy jednorazowe będą bezpieczne dla malucha, a jednocześnie bardziej przyjazne dla środowiska.

Pierwsze pieluszki dla noworodka powinny mieć jak najbardziej naturalny skład, szczególnie w przypadku warstwy, która przylega do ciała dziecka. Wszelkiego rodzaju chemiczne i sztuczne dodatki mogą podrażniać delikatną skórę malca. Pieluszki z dodatkiem naturalnego włókna bambusowego to najbezpieczniejsza opcja dla skóry malucha, nawet tej, która już na samym początku wykazuje skłonności alergiczne. Kupując pierwsze pieluszki, warto też zwrócić uwagę na wygląd i zapach dostępnych produktów. Pieluszki bielone chlorem i sztucznie perfumowe mogą podrażniać skórę i powodować alergie. Pieluszki ekologiczne, po które warto sięgać, mają neutralny zapach i delikatnie kremowy kolor.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here