Klocki konstrukcyjne – dlaczego to zabawki idealne?

0
1352

Zabawa to nieodzowny element szczęśliwego dzieciństwa.  Wraz z wiekiem przybiera inne formy, wymagające od dziecka większego zaangażowania. Podczas zabawy maluch poznaje otaczający świat i zdobywa nowe umiejętności, dlatego warto zadbać, aby rozrywka była wartościowa. Doskonałym urozmaiceniem będą klocki konstrukcyjne, które łączą naukę z zabawą. Zobacz, co je wyróżnia spośród innych zabawek edukacyjnych!

Klocki konstrukcyjne – co to jest?

Klocki to najbardziej uniwersalne zabawki, które towarzyszą maluchowi przez cały okres dzieciństwa. Początkowo są do duże elementy, z czasem zmieniając się w coraz bardziej wymagające zestawy. Pozwalają na tworzenie dowolnych konstrukcji, pobudzając wyobraźnię i kreatywność. Klocki konstrukcyjne oferują znacznie więcej, gdyż są przeznaczone do budowy konkretnych form na podstawie modelu. To wymaga od dziecka większego skupienia i cierpliwości, gdyż musi skoncentrować się na dokładnym odwzorowaniu konstrukcji według schematu.

Klocki konstrukcyjne – wpływ na rozwój dziecka

W przeciwieństwie do innych zabawek, klocki konstrukcyjne oprócz dostarczania rozrywki, są świetnym treningiem umiejętności malucha. Dziecko musi precyzyjnie dopasować do siebie poszczególne elementy i krok po kroku realizować plan, aby skończyć konstrukcję. To znacznie bardziej wciągające zajęcie niż zabawa tradycyjnymi klockami, z których można budować dowolne formy. Ułożenie zestawu wymaga od dziecka pełnego zaangażowania zarówno od strony manualnej, jak i umysłowej. W jaki sposób klocki konstrukcyjne wspierają rozwój pociechy?

  • Ćwiczą zdolności motoryczne,
  • uczą logicznego myślenia,
  • rozwijają sprawność umysłową,
  • pobudzają kreatywność i wyobraźnię.

Klocki konstrukcyjne wymuszają na dziecku skupienie i uczą cierpliwości. Stanowią więc świetny trening koncentracji i opanowania.

Klocki konstrukcyjne – jakie wybrać?

Wybierając klocki konstrukcyjne, powinieneś się kierować wiekiem oraz zainteresowaniami pociechy. Na stronie sklepu Cobi znajdziesz zestawy dla najmłodszych, przedszkolaków i starszych dzieci. Kryterium wiekowe jest w tym przypadku niezwykle istotne, gdyż zbyt skomplikowany zestaw na początku szybko zniechęci dziecko do dalszej zabawy. Warto też wybierać klocki na podstawie zainteresowań malucha. Opcji jest naprawdę sporo, a wśród nich znajdziesz m.in. pojazdy, czołgi, samoloty czy bohaterów z popularnych bajek. To sprawia, że klocki konstrukcyjne nie tylko wspierają rozwój, ale także pozwalają rozwijać hobby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here