kolarzy

Firma Rudy Project powstała we Włoszech, ponad 35 lat temu. Specjalizuje się w produkcji kasków oraz okularów sportowych. Mimo iż w ofercie firmy znajdziemy produkty związane ze snowboardem czy motocrossem, to jednak największą popularność zyskują te dedykowane kolarstwu. Producent dba zarówno o amatorów tego sportu, jak i o profesjonalnych kolarzy, którzy w jego kaskach i okularach ścigają się w największych imprezach kolarskich, takich jak tour De France czy Giro d’Italia.

Kaski

Ochrona głowy produkowana przez Rudy Project jest niezwykle specyficzna i już z daleka można zauważyć, że to ich produkt. Mimo iż zachowują one nowoczesny, aerodynamiczny kształt, to malowanie jest kolorowe i wesołe. Wyraźnie nawiązują one stylistyką do malowań znanych z motocrossu. Włosi w swojej ofercie mają również jeden z najpopularniejszych kasków torowych – model The Wing. Jego rewolucyjna geometria minimalizuje opór powietrza, nie tylko zmniejszając moc potrzebną do utrzymania konkretnej prędkości, ale również osłabiając siły działające na kark kolarza. Dodatkowo w ofercie kasków znajdziemy te dedykowane MTB – takie jak modele Crossway i Venger Cross, szosowe – np. model Racemaster czy spectrum. Wszystkie produkty, niezależnie od ceny wykonywane są w technologii Inmold, gwarantującej lepsze rozłożenie energii uderzenia. Kaski Rudy Project mają zmienną grubość i gęstość materiału, co zapewnia mniejszą wagę przy niezmniejszonym poziomie ochrony.

Czarne logo marki sprzedającej akcesoria rowerowe Rudy Project

Okulary

Okulary Rudy Project od kilku sezonów są bardzo popularne. Mimo iż producent ma ponad 30 lat doświadczenia związanego z ochroną oczu, to dopiero po roku 2000 zaczęła się współpraca z profesjonalnymi kolarzami. Topowe modele takie jak Cutline, Tralyx czy Defender gwarantują świetną ochronę oraz ostrość widzenia, przy minimalnej wadze. Dużą zaletą droższych modeli od Rody Project jest wentylacja, która pozwala na usuwanie powietrza zza okularów, bez jakiegokolwiek zawiewania na oko. Tańsze modele, przeznaczone do bardziej rekreacyjnej jazdy również mają wysokie wskaźniki wytrzymałości, są jednak trochę cięższe. Wszystkie jednak umożliwiają wymianę szkieł. Dostępne są szybki z niską przepuszczalnością światła, przezroczyste, dedykowane do jazdy w nocy, oraz ze zwiększonym kontrastem – przeznaczone do jazdy przy kiepskiej pogodzie. Dużą zaletą wszystkich okularów włoskiego producenta, jest dużym komfort używania. Gumki dobrze dostosowują się do kształtu nosa, jednocześnie nie odcinając całkowicie przepływu powietrza. Ramki nie obcierają uszy ani głowy, są łatwe w czyszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here