Dlaczego żwirek zbrylający jest jednym z najchętniej wybieranych

Prawidłowy wybór żwirku dla kota to nie tylko kwestia naszej wygody czy estetycznego wyglądu kuwety, ale również zadowolenia samego pupila. Dzięki odpowiedniemu wypełnieniu kociej toalety, mruczek będzie chętniej z niej korzystał, dlatego też podejmując ostateczną decyzję, zawsze powinniśmy zwracać uwagę na to, czy zadowoli ona także naszego podopiecznego. Nie ulega jednak wątpliwości, że zarówno koty, jak i właściciele często preferują żwirki zbrylające. Zastanawiasz się dlaczego?

Rodzaje żwirków zbrylających

Obecnie zbrylające się żwirki dla kota to jedne z najbardziej popularnych podłoży dla mruczków. Dawniej kojarzyły się nam przede wszystkim z klasycznymi, bentonitowymi żwirkami, jednak obecnie mamy do wyboru także wiele innych rodzajów. Warto wśród nich wymienić żwirki kukurydziane, drewniane oraz silikonowe. Każdy z nich charakteryzuje się szeregiem zalet, które przemawiają za tym, że warto sięgnąć właśnie po zbrylające się podłoże.

Żwirek bentonitowy, drewniany i kukurydziany powstały z naturalnych materiałów. Żwirek silikonowy, pomimo iż zazwyczaj produkowany w laboratorium, jest w pełni biodegradowalny. Dzięki temu każdy z nich nie tylko wykazuje się wysoką skutecznością, ale też jest przyjazny dla środowiska. Jakie inne zalety posiadają?

Żwirek łatwy w usuwaniu

Żwirki zbrylające są przede wszystkim bardzo łatwe w usuwaniu i utrzymaniu czystości. Dzięki temu, że pod wpływem wilgoci tworzą zwarte kulki, można je z łatwością wydobyć z kuwety i usunąć za pomocą łopatki, bez potrzeby wymiany całego podłoża. Zapewnia to bardzo dużą wydajność żwirków zbrylających, które po usunięciu zbrylonych kulek można bez problemu uzupełnić nową, świeżą porcją podkładu.

Warto także zauważyć, że niektóre typy żwirków zbrylających, takie jak na przykład kukurydziany, nie tworzą twardych struktur. Z tego powodu można je usuwać w toalecie, ponieważ nie powodują jej zapychania się i pod wpływem dużej ilości wody rozpadają na miękkie, drobne części. Jest to jeszcze większe ułatwienie dla każdego, kto chciałby szybko oczyszczać kuwetę.

Neutralizacja zapachów

Skuteczne pochłanianie wilgoci to nie jedyna zaleta żwirków zbrylających. Oprócz tego mają one także zdolność do pochłaniania zapachów, dzięki czemu ograniczają rozprzestrzenianie się nieprzyjemnej woni po pomieszczeniu, w którym znajduje się kuweta. Jeśli komuś zależy na jeszcze lepszym zapachu, może dodatkowo sięgnąć po żwirek zbrylający zapachowy, który gwarantuje najlepszą neutralizację przykrego zapachu kociej uryny.

Najwyższy poziom higieny

Żwirki zbrylające mogą mieć dodatkowy dodatek jonów srebra, który jeszcze bardziej zwiększa poziom higieny, zapewnionej przez podłoże. Jony srebra mają działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, co sprawia, że całe otoczenie jest bardziej bezpieczne, a kot zdrowszy. Co więcej, dzięki takiemu działaniu jeszcze bardziej zmniejszają szansę na powstawanie przykrego zapachu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here