Ułatwienie dla młodych mam – poduszka do karmienia. Sprawdź, jaką najlepiej wybrać

0
1356

Pierwszy etap bycia mamą jest wyjątkowo intensywny, a karmienie dziecka staje się niemal rytuałem. Przecież maluszek potrafi nawet kilkanaście razy na dobę upominać się o pokarm. I tak, aby przynieść mamom ulgę w macierzyństwie stworzono poduszkę do karmienia, która może nie jest gadżetem absolutnie niezbędnym, ale jak się okazuje – zdecydowanie ułatwiającym życie. Sprawdzamy, jakie funkcje spełniają poduszki do karmienia, i jakie modele warte są uwagi młodych mam.

Poduszka pomaga zarówno przy karmieniu piersią jak i butelką

Karmienie dziecka to dla mamy radość, przyjemność, możliwość spędzenia intymnych chwil sam na sam ze swoim maleństwem. Jednak jak wszędzie, tak i tutaj mamy dwie, różne „strony medalu”.  Częste, regularne trzymanie dziecka jest sporym obciążeniem dla kręgosłupa, ramion i szyi, a nawet okolic brzucha, jeśli mama jest po cesarskim cięciu. Do tego maluszek rośnie, przybiera na wadze i niemal z każdym dniem owo obciążenie wzrasta. Jako mama potrzebujesz wyjątkowo dużo sił i zdrowia, aby sprostać macierzyństwu, dlatego z pewnością poszukujesz rozwiązań, które mogłyby przynieść Ci ulgę w codziennych czynnościach, także tych związanych z karmieniem dziecka. 

Wiele mam, aby ułatwić sobie nieco zadanie, korzysta podczas karmienia ze zwykłej poduszki, lub zwiniętego koca. Niestety nie zawsze taka opcja jest w pełni wygodna dla mamy i jej dziecka, nie jest także w pełni bezpieczna, a już na pewno trudno z niej skorzystać poza domem, np. w podróży, czy w restauracji. Poduszki do karmienia są pod tym względem rozwiązaniem profesjonalnym – zaprojektowanym aby zapewnić wygodę i bezpieczeństwo niezależnie od miejsca, indywidualnych preferencji mamy i jej dziecka, a także sposobu karmienia. To propozycja zarówno dla mam karmiących piersią, jak i butelką.

Jakie poduszki do karmienia masz do wyboru?

Wybór poduszek do karmienia jest naprawdę imponujący. I nie chodzi tutaj jedynie o design poduszek. Poza standardowymi propozycjami możesz sięgnąć po poduszkę regulowaną – ujmując, dodając lub przesuwając wypełnienie poduszki możesz swobodnie regulować jej kształt i wielkość, tym samym dopasowując ją do swojej figury. Tego typu poduszki znaleźliśmy m.in na https://ancymon.com.pl/pl/c/Poduszki-do-karmienia/28 obok innych polecanych przez młode mamy rozwiązań, czyli poduszki rogala oraz poduszki do karmienia na rękę.

Rogal do karmienia to chyba najpopularniejsza opcja. Poduszka raz ułożona nie wymaga poprawiania i zapewnia wygodę podczas karmienia zarówno dla mamy, jak i dziecka. Wystarczy, że przyłożysz do siebie poduszkę tak, aby objęła Cię w pasie.

Z kolei poduszka na ręką sprawdzi się szczególnie poza domem – na spacerze, w restauracji, czy podczas wizyty u przyjaciół. Jest niewielka, dlatego swobodnie można ją spakować wraz z innymi niezbędnymi rzeczami dziecka. Poduszka do karmienia na ręką zdecydowanie ułatwia karmienie, zwłaszcza w miejscach, w których nie masz pełnej swobody ruchów.

poduszki do karmienia

Inne możliwości wykorzystania poduszki do karmienia

Śmiało można stwierdzić, że poduszka do karmienia to rozwiązanie wielofunkcyjne. Zapewnia komfort zarówno mamie, jak i jej maleństwu podczas karmienia. Odciąża kręgosłup, ramiona i szyję, a zatem dba o zdrowie i dobre samopoczucie młodej mamy. Z kolei gdy dziecko nieco podrośnie i zacznie siadać, poduszka ochroni malucha przed bolesnym upadkiem. O takim rozwiązaniu warto pomyśleć jeszcze przed narodzinami dziecka i dopisać ją do listy rzeczy z wyprawki. Wiele przyszłych mam z powodzeniem wykorzystuje poduszkę, jako wsparcie dla ciążowego brzuszka podczas spania. Świetnym zastosowaniem poduszki będzie także zabezpieczenia maluszka przed sturlaniem się z łóżka.

Na co zwrócić uwagę wybierając poduszkę do karmienia

Zanim kupisz poduszkę sprawdź, czy materiały (najlepiej bawełna lub bambus) i wypełnienie (najlepiej silikonowe lub poliestrowe) posiadają certyfikat Oeko-Tex standard 100, który gwarantuje bezpieczeństwo produktu. Istotne jest również, aby poszewkę poduszki można było prać w pralce – łatwiej utrzymasz ją w czystości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here