Wyprawka dla przedszkolaka co powinno się w niej znaleźć

We wrześniu wiele dzieci rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. Przed tym wydarzeniem rodziców oraz dzieci czeka jednak szereg przygotowań. Pierwszym z nim jest skompletowanie wyprawki do przedszkola. Wyprawka dla przedszkolaka to wszystkie przedmioty i przybory, które są niezbędne do uczestnictwa w zajęciach oraz funkcjonowania w przedszkolu. Znajdują się w niej nie tylko przybory plastyczne i artykuły papiernicze, ale także ubrania do ćwiczeń, środki higieniczne czy pościel. Ze względu na swoją objętość wyprawka dla przedszkolaka potrafi sporo kosztować. Zobacz, co powinno się w niej znaleźć.

Wyprawka dla przedszkolaka: sprawdź co będzie potrzebne

Każde przedszkole ma swoje wymagania co do wyprawki, dlatego przed jej zakupem warto się z nimi zapoznać. Zazwyczaj lista najpotrzebniejszych rzeczy wręczana jest już przy potwierdzeniu przyjęcia dziecka do przedszkola i uzupełniana na pierwszym spotkaniu organizacyjnym z rodzicami. Zdarza się, że przedszkola same kupują podstawowe artykuły plastyczne i papiernicze dla dzieci, a rodzice muszą jedynie opłacać ich zakup. Wtedy każde dziecko otrzymuje ten sam zestaw. Bywa również, że przedszkole wymaga więcej niż standardowa wyprawka dla przedszkolaka. Najczęściej specyficzne wymagania co do wyprawki mają przedszkola profilowane np. plastyczne, muzyczne czy językowe.

Wyprawka dla przedszkolaka: przybory szkolne

Jeżeli przedszkole skompletowanie wyprawki dla przedszkolaka pozostawia rodzicom, konieczne jest samodzielne wybranie się na zakupy. W pierwszej kolejności warto zaopatrzyć się w podstawowe przybory szkolne, takie jak: kredki, ołówki, pisaki, gumka do mazania, farby plakatowe i akwarelowe, pojemnik na wodę, pędzle, nożyczki, klej, plastelina, blok rysunkowy i techniczny, papier kolorowy, bibułę, zeszyt, ryzę papieru. Warto kupić kilka sztuk poszczególnych akcesoriów i mieć je w zapasie.

Wyprawka dla przedszkolaka: ubrania

Kolejnymi pozycjami na liście w wyprawce dla przedszkolaka są ubrania. Przede wszystkim malucha trzeba wyposażyć w zmienne obuwie i dokupić worek, w którym będzie je nosić. Najlepiej wybrać kapcie wsuwane lub na rzepy, a nie sznurowane – znacznie ułatwi to dziecku ich przebieranie. Oprócz tego konieczny będzie strój gimnastyczny, a jeżeli przedszkole organizuje zajęcia na basenie to strój kąpielowy. Na wszelki wypadek warto również przygotować dodatkową zmianę odzieży i bielizny. Zestaw można zostawić w przedszkolu. Małemu przedszkolakowi przydadzą się również kalosze, peleryna przeciwdeszczową oraz rękawiczki.

Wyprawka dla przedszkolaka jak ja skompletować?

Jeżeli w przedszkolu przewidziane są poobiednie drzemki, konieczne jest wyposażenie dziecka w piżamę i pościel (kołderka bądź kocyk plus poduszka). Zamiast tradycyjne piżamy można wybrać dres lub getry i podkoszulek, ważne, aby strój do spania nie był zapinany na guziki, będzie to rodzić problem przy przebieraniu się dziecka. Warto zakupić kilka zestawów piżamek na zmianę.

Same ubranka, w których dziecko będzie chodziło do przedszkola, powinny być lekkie, przewiewne i wygodne. Najlepiej, jeżeli wykonane są z naturalnych materiałów i nie posiadają zamków, guzików czy innych klamerek. Najbezpieczniejszym wyborem są spodenki z gumką, getry, legginsy oraz zwykłe podkoszulki. Oprócz standardowych ubrań dobrze jest też w wyprawce dla przedszkolaka przewidzieć bardziej eleganckie stroje. Przydadzą się one na przedszkolne imprezy i ważne wydarzenia jak np. grupowe zdjęcie czy  odwiedziny św. Mikołaja.

Wyprawka dla przedszkolaka: środki higieniczne

Dziecko należy również zaopatrzyć w przybory higieniczne. Podstawą jest ręcznik do rąk, szczoteczka i pasta do zębów wraz z kubeczkiem, mydło oraz chusteczki higieniczne. Do wyprawki warto włożyć również duży ręcznik kąpielowy. Niektóre przedszkola wymagają, aby wyprawka dla przedszkolaka uzupełniona była także o papier toaletowy oraz pieluchy jednorazowe, jeśli dziecko ich używa.

Wyprawka dla przedszkolaka co kupić

Wyprawka dla przedszkolaka jest bardzo obszerna i zawiera wiele elementów. Nie wszystkie one będą wykorzystywane od razu, część z nich będzie trzeba pozostawić w przedszkola, cześć będzie do użytku domowego. Rzeczy, które pozostawia się w przedszkolu, należy oznaczyć i opisać tak, aby dziecko mogło łatwo je odnaleźć i nie pomyliło z rzeczami kolegów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here