lista zakupow dla niemowlaka

Skompletowanie wyprawki dla niemowlaka to rzecz niełatwa. Problemy z jej sporządzeniem mają szczególnie te osoby, które rodzicami zostają po raz pierwszy. Mnogość dostępnych artykułów dla niemowląt oraz liczne sugestie zaprzyjaźnionych osób sprawiają, że lista rzeczy potrzebnych dla noworodka wydłuża się z każdym dniem. Popaść w zakupowe szaleństwo jest więc bardzo łatwo, szczególnie że sklepy z akcesoriami dla dzieci kuszą pięknymi i estetycznymi rzeczami. O czym więc należy pamiętać, kompletując wyprawkę dla niemowlaka? Zobaczcie same.

Kupując wyprawkę dla niemowlaka, należy kierować się rozsądkiem. W pierwszych dniach i miesiącach życia zarówno maluch, jak i młoda mama będą potrzebować rzeczy funkcjonalnych i praktycznych. Gadżety dla noworodków proponowane przez sklepy, chociaż ciekawe i intrygujące nie muszą znaleźć się na liście pierwszych zakupów dla dziecka.

wyprawka dla niemowlaka

Wyprawka dla noworodka powinna obejmować przede wszystkim podstawowe artykułu, na zakup elektronicznych gadżetów i zabawek dla niemowlęcia przyjdzie jeszcze czas.

Jak skompletować wyprawkę dla niemowlaka?

Proces kompletowania wyprawki dla niemowlaka warto rozpocząć kilka miesięcy przed porodem. Do układania listy zakupowej można wtedy podejść spokojnie i bez zbędnego pośpiechu. Przed zakupem droższych sprzętów, warto poczytać o nich opinie na forach internetowych. Osoby, które po raz pierwszy zostaną rodzicami przed kompletowaniem wyprawki dla noworodka, mogą podpytać znajomych z dziećmi, co sprawdziło się w ich przypadku.

Ubranka dla niemowlaka

Lista z wyprawką dla niemowlaka powinna obejmować ubranka dziecięce. Do ich ilości należy jednak podejść z rozsądkiem. Nie warto kupować kilkunastu sztuk ubranek o najmniejszym rozmiarze, dzieci szybko rosną i może się okazać, że część z nich nigdy nie będzie założona. Na listę zakupów dla noworodka warto wpisać: body, czapeczkę, kaftaniki, kombinezon (jeżeli termin porodu planowany jest na miesiące zimowe lub późną jesień), pajacyki, skarpetki, śpioszki.

Transport niemowlaka

Nowo narodzone dziecko potrzebuje również odpowiednich akcesoriów do przemieszczania się. Podstawą jest fotelik samochodowy dla niemowlaka – pozwala on na bezpieczne przewiezienie dziecka ze szpitala do domu. W kolejnych dniach młodym rodzicom przyda się chusta do noszenia noworodka, jest ona wygodniejsza niż nosidło i pozwala na noszenie nawet najmniejszych dzieci oraz wózek.

jak skompletowac wyprawke dla niemowlaka

Higiena i pielęgnacja niemowlaka

Mały człowiek wymaga pielęgnacji od pierwszych dni. W tym celu wyprawka dla niemowlaka powinna obejmować kosmetyki dla noworodków oraz akcesoria do pielęgnacji. Ich wybór jest spory, na początek jednak warto zaopatrzyć się w te podstawowe. Zaliczyć można do nich: maść przeciw odparzeniom, mydło, chusteczki nawilżające, oliwka, nożyczki do paznokci, miękką szczoteczkę ze sztucznego włosia. Zabiegi pielęgnacyjne nie odbędą się również bez wanienki do kąpania niemowląt i ręcznika – najlepiej tego z kapturkiem.  Dobrze jest również zakupić pieluchy zarówno te jednorazowe, jak i wielorazowego użytku oraz przewijak.

Aby smacznie się spało

Kompletując wyprawkę dla noworodka, należy również zadbać o wyposażenie kącika sypialnego dziecka. To w nim przez pierwsze miesiące maluch będzie większość czasu, dlatego dobrze jest zatroszczyć się, aby był on wygodny i bezpieczny. Oprócz łóżeczka z materacem powinno znaleźć się w nim kocyk z polaru, pościel oraz prześcieradło z gumkę.

Gadżety, które przydadzą się przyszłym rodzicom

Jednym z niewielu gadżetów, które warto nabyć jeszcze przed urodzeniem dziecka, jest elektroniczna niania. Pozwala ona słyszeć, co dzieje się z dzieckiem, które śpi poza zasięgiem wzroku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here