Czy nie jesteście już zmęczeni przedłużającą się zimą? Choć w tym roku zima nie była w Polsce zbyt surowa, to i tak długie i ponure zimowe dni pozbawione słońca sprawiają, że wszyscy z utęsknieniem wypatrujemy wiosny i pierwszych cieplejszych dni. Teraz jest najlepszy czas, żeby zaplanować sobie rodzinny wypad, nawet na kilka tylko dni, który pozwoli naładować baterie i wrócić do codziennych obowiązków z całkiem nową energią. Naprawdę nie potrzeba wiele, wystarczy kupić bilety na prom.

Wycieczka do Legolandu – spełnienie dziecięcych marzeń.

Park rozrywki Legoland został utworzony w 1968 roku w duńskiej miejscowości Billund, w pobliżu pierwszej fabryki produkującej klocki Lego. Jest to największy Legoland na świecie, a jego powierzchnia wynosi 123 000 m2. Od otwarcia po dziś dzień Legoland odwiedziło już ponad 50 milionów turystów! Jego cechą charakterystyczną jest to, że dosłownie wszystko jest tam zbudowane z kloców Lego, których wykorzystano około 58 milionów. Znajduje się tam mnóstwo miniaturowych replik autentycznych atrakcji turystycznych z całego świata. W czasach, kiedy współcześni 40- i 30-latkowie byli dziećmi klocki Lego były synonimem luksusu, tajemniczego świata za Żelazną Kurtyną. Ten, kto miał choćby jeden najmniejszy zestaw tych magicznych klocków był nielada szczęściarzem, bo większość dzieci mogła o nich jedynie pomarzyć. A wizyta w Legolandzie była praktycznie poza sferą marzeń. Te obecnie dorosłe już dzieci mają teraz szansę przeżyć niesamowitą przygodę zabierając swoje pociechy w to magiczne miejsce. Taka wspólna podróż będzie świetną okazją do zbudowania silnej więzi rodziców z dzieckiem. Wspólne magiczne przeżycia zostają w nas na zawsze. Pielęgnujmy dziecko w sobie, najdłużej jak się da, bo warto!

Ciekawie zorganizowane wycieczki do Danii są teraz w zasięgu ręki. Wystarczy wejść na https://www.stenaline.pl/wycieczki/legoland i zapoznać się z ofertą. Niewygórowana cena, bliskość położenia, niezliczona liczba atrakcji dla dużych i małych – to wszystko sprawia, że jest to idealny kierunek na rodzinne wypady, które na długo pozostaną w pamięci. W końcu nazwa klocków Lego pochodzi od duńskiego zwrotu „leg godt”, który oznacza „Baw się dobrze!”.

Czego można się spodziewać po wizycie w Legolandzie?

Odpowiedź jest prosta: niezapomnianej przygody! Wizyta w Legolandzie przekona każdego niedowiarka, że ludzka wyobraźnia nie zna granic. W parku rozrywki znajduje się 8 tematycznych krain, w których każdy miłośnik klocków Lego znajdzie coś dla siebie. W Legolandzie zwiedzanie nie polega na nudnym chodzeniu od jednego obiektu do drugiego. Zwiedzający mają tu do dyspozycji kolejki górskie, karuzele, a także różne interaktywne zabawy, takie jak gaszenie pożaru na czas, udział w morskiej bitwie na pirackim statku. Kto choć raz nie marzył w dzieciństwie by znaleźć się na Dzikim Zachodzie i walczyć po stronie Indian z bladymi twarzami? Tutaj można to marzenie zrealizować, oczywiście w bezkrwawej walce. Twórcy Legolandu nie zapominają także o swoich najmłodszych fanach, na których czeka przesłodka kraina Duplo. W tym parku rozrywki cała rodzina będzie się świetnie bawić i nikt nie pozostanie obojętny na atrakcje.

Jakby tego było mało, niesamowitym przeżyciem jest już sama podróż do Legolandu i z powrotem. Jeśli zdecydujecie się zakupić bilety na prom, czeka was pełna pięknych widoków przeprawa przez morze do Szwecji, podczas której zarówno dorośli, jak i dzieci będą mieli zorganizowane mnóstwo atrakcji. Niesamowitym przeżyciem jest również przejazd przez imponujące mosty Øresundsbron i Storebæltsbroen malowniczo biegnące nad cieśninami Öresund oraz Wielki i Mały Bełt. Może to być szczególnie istotne dla miłośników skandynawskich kryminałów, których w Polsce z pewnością nie brakuje. Na trasie wycieczki znajduje się również Kopenhaga i jej niezliczone zabytki. Miłośnicy ekstremalnych wrażeń mogą wybrać opcję wycieczki obejmującą także udział w prawdziwym, choć duńskim, safari. Givskud Zoo ma niewiele wspólnego z tradycyjnym ogrodem zoologicznym, gdzie zwierzęta przetrzymywane są w ciasnych klatkach. Tutaj wszystkie zwierzęta poruszają się po terenie olbrzymiego parku, a zwiedzający nie oglądają ich zza krat, ale przez szyby samochodów.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here