Gruzja cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Zauważają to biura podróży, które oferują swoim klientom coraz ciekawsze oferty wycieczek właśnie do Gruzji. Nie ma co się temu dziwić. Gruzja to piękny kraj, pełen wspaniałych atrakcji turystycznych.

Wycieczkę w Gruzji warto także połączyć z wizytą w Armenii. Oczywiście pierwszym przystankiem podróży będzie stolica Gruzji, czyli Tbilisi. To niezwykłe miasto. Podziwiać można tu wspaniałą architekturę. To połączenie nowoczesności z tradycją, z budynkami, które powstały jeszcze w czasach średniowiecza. To tworzy niezwykły klimat tego miasta. Każdy kto odwiedził Tbilisi zgodzi się z tym, że jest to miasto, w którym można się zakochać.

Wycieczka w Gruzji nie może się obyć bez wizyty w mieście Mccheta. To jedno z najstarszych miast w Gruzji. Co ciekawe, kiedyś było stolicą tego państwa. Wówczas było to królestwo gruzińskie. Warto także wiedzieć, że Mccheta to religijna stolica państwa gruzińskiego. To właśnie w tym mieście Gruzja przyjęła chrześcijaństwo. Kolejnym przystankiem wycieczki w Gruzji powinno być oczywiście miasto Kutaisi. Tu przede wszystkim trzeba zobaczyć niezwykłą katedrę Bagrati, która powstała w XI wieku.

Jak wspomniano wcześniej, wycieczkę po Gruzji warto połączyć z odwiedzinami w Armenii. Podróż można rozpocząć od odwiedzić miasta Vardzia. To niezwykłe miasto skalne powstałe w XII wieku. Tu zwiedzić można wiele pomieszczeń i tuneli skalnego miasta. Jest to naprawdę niezwykłe miejsce. Następnie udać można się w kierunku Armenii. Granicę przekroczy się w mieście Bavra. Miejscem docelowym jest miasto Erywań. To co przede wszystkim warte jest zobaczenia w tym mieście to centrum sportowe oraz koncertowe, ponadto most Kievyan, a także aleja Baghramyan. Warto także zobaczyć pałac prezydencki, Akademię Nauki, budynek opery oraz pomnik Davida z Sassoun.

Gruzja, a także Armenia to niezwykłe kraje. Dla turystów w Polski wciąż stanowią pewnego rodzaju tajemnicę. Jeśli jednak w Internecie wpisze się hasło „wycieczka Gruzja” można przekonać się o tym, jak wiele jest tam pięknych miejsc wartych zobaczenia,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here