Wszywki odzieżowe – dlaczego i gdzie warto je wykorzystywać?

0
1813

Wszywki do ubrań to już nie tylko obowiązkowy element informacyjny, dołączany do każdej części garderoby. To także element brandingu firmy i detal, którego jakość wykonania, czytelność, wielkość i wzór wpływają na całościowy odbiór wizualny odzieży. Oznaczenie produktów tekstylnych to obowiązek każdego producenta. Na wszywce muszą zostać zamieszczone najważniejsze informacje, dotyczące danego produktu, takie jak:

  • rozmiar,
  • skład materiałowy,
  • instrukcja prania lub czyszczenia.

Poza wymienionymi wyżej, obowiązkowymi dla każdego producenta, informacjami, na wszywce można zamieścić takie elementy jak logo/logotyp producenta/marki, adres internetowy producenta/marki, hasło reklamowe lub inny, dowolny napis. Profesjonalnie zaprojektowana, wykonana w precyzyjny i estetyczny sposób wszywka daje produktowi dodatkową wartość i sprawia, że wyróżnia się ono na tle innych produktów w swojej kategorii.

Rodzaje wszywek

W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów wszywek. Wybór konkretnego rodzaju tego elementu odzieży jest uwarunkowany oczekiwaniami zarówno w zakresie wizualnym, jak i, przede wszystkim, w zakresie funkcjonalności. Przykładowo: przy szyciu specjalnej odzieży pracowniczej dla pewnych branż i służb, każdy element ubrania musi spełniać wymogi bezpieczeństwa w zakresie niepalności.

Aktualnie producenci wybierają zazwyczaj spośród czterech rodzajów wszywek:

  • satynowych,
  • nylonowych,
  • poliestrowych,
  • żakardowych.

Dlaczego warto wybrać wszywki nylonowe?

To właśnie one wśród producentów odzieży cieszą się największą popularnością. Głównymi zaletami tego rodzaju oznaczeń jest niski koszt produkcji oraz możliwość wykonania zadruku zarówno jedno, jak i dwustronnego. Oznaczenia z nylonu mogą być stosowane nie tylko w produkcji odzieży i produktów tekstylnych, ale również w produkcji obuwia. Materiał doskonale nadaje się do drukowania tekstu i grafik, nadruk wykonywany jest precyzyjnie, wygląda estetycznie i jest czytelny. Warto wiedzieć, że taki sam, dwustronny nadruk, nie byłby możliwy na przykład na wszywkach żakardowych. Wszywki żakardowe charakteryzują się bowiem tym, że tylko jedna z ich stron posiada ładny splot, umożliwiający umieszczenie na nim napisów lub grafik.

Wszywki nylonowe mogą znaleźć zastosowanie w odzieży i produktach tekstylnych. Wszywki odzieżowe z tego materiału charakteryzują się dużą wytrzymałością i nie strzępią się na krawędziach, dzięki czemu na długo zachowują walory estetyczne. Najczęściej producenci decydują się na zamawianie wszywek nylonowych z nadrukami w kolorze czarnym, jednak inne kolory nadruku są również możliwe do wykonania.

Termotransferowa metoda wykonywania nadruków na nylonowych taśmach pozwala tworzyć nadruki o wysokiej rozdzielczości. Przewagą termotransferu nad innymi metodami druku jest przede wszystkim to, że umożliwia on wykonania zadruku na niemal wszystkich materiałach, a możliwości graficzne są niemal nieograniczone. Nadruk wykonany z użyciem tej metody jest czytelny, estetyczny i trwały. Wszywki drukowane są na taśmach i wysyłane w formie nawiniętej na gilzę lub pociętej na pojedyncze wszywki. Rozmiar wszywek jest uzależniony od potrzeb i preferencji klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here