Wosk do włosów

Wosk do stylizacji włosów to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest nabłyszczać włosy i usztywnić całość fryzury. Wosk do włosów poleca się głównie osobom o włosach suchych, zniszczonych i wymagających dodatkowego utrwalenia. Wosk do stylizacji polubią także włosy kręcone, naturalnie grube lub po trwałej. Dzięki woskowi możesz uzyskać pełną objętości i najbardziej szaloną fryzurę zarówno na włosach długich, jak i krótkich. Z woskiem do stylizacji nie ryzykujesz, że twoje włosy będą wyschnięte i polepione. Powinnaś jednak uważać, by nie wyglądały na tłuste.

Jak stosować wosk

W dłoniach rozgrzej odrobinę wosku, a następnie nałóż go na włosy. Jeśli masz cieniowane lub kręcone włosy, nałóż go tylko na końce. Natomiast jeśli chcesz nadać swej fryzurze objętości, nałóż kosmetyk blisko nasady i wysusz włosy suszarką z dyfuzorem. Możemy modelować naszą fryzurę aż do momentu uzyskania pożądanego efektu bez obawy, że nasze włosy zaczną się sklejać. Samą fryzurę możemy dowolnie poprawiać w ciągu dnia. Najważniejsze, że włosy po aplikacji nie mają efektu tłustych i posklejanych. Najlepiej nadaje się do „stawiania” włosów do pionu np. we fryzurach „na jeża”.

Wosk do włosów – jak go używać

Wosk do włosówWosk aplikujemy na włosy suche lub lekko wilgotne. Wosku możesz używać nie tylko jako wykończenia swojej fryzury, ale też w formie nabłyszczacza czy w momencie stosowania urządzeń z użyciem ciepła jak np. prostownicy. Wosk do włosów mocno je stylizuje, dlatego nie nadaje się do modelowania całej fryzury, a raczej do podkreślenia jej faktury, dociążenia suchych włosów i dodania włosom połysku. Dla wzmocnienia efektu fryzury należy na koniec spryskać włosy lakierem. Zapewni to utrzymanie pożądanej fryzury przez cały dzień. Wosk do włosów to również kosmetyk, który często zawiera w swoim składzie składniki pielęgnujące takie jak witamina E, filtry ochronne UV. Dzięki temu, że stosujemy niewielkie ilości wosku do włosów staje się on kosmetykiem bardzo wydajnym.
Włosy cieniowane: Wosk nakładaj tylko na końce włosów, przeciągając po nich palcami. Nadasz w ten sposób fryzurze energiczny charakter.
Kreowanie loków: Zarówno naturalne jak i stylizowane loki będą bardziej sprężyste i trwalsze, jeżeli nałożysz na nie wosk do włosów. Wystarczy pociągnąć nim końce włosów.
Dodawanie objętości: Niewielką ilość wosku do włosów nałóż blisko u nasady. Następnie stylizuj fryzurę susząc włosy suszarką z dyfuzorem.
Zmierzwione fryzury: Na włosy nałóż wosk, a następnie roztrzep je, kreując swobodny wygląd. Pozorny nieład możesz podkreslić akcentując końce wybranych pasm.
Usuwanie wosku do włosów: Wosku nie można wyczesać z włosów. Jego usunięcie wymaga umycia kosmyków szamponem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here