Dzieci cechują się ogromną chęcią do aktywności fizycznej. Angażują się we wszystkie zabawy sportowe i uwielbiają ruch na świeżym powietrzu. Aby zaszczepić w dziecku pasję do zdrowego stylu życiu, każdy dorosły powinien motywować swoją pociechę do aktywnej zabawy. Jednym ze sposobów są oczywiście zabawki sportowe. Sklepy posiadają bogatą ofertę tego typu produktów, przeznaczonych zarówno do zabawy na zewnątrz, jak i w domu. Sportowe zabawki nie tylko wpłyną na zdrowie dziecka i rozwiną jego motorykę dużą i małą, ale także pobudzą umysł, wpłyną na rozwój emocjonalny oraz nauczą zdrowej rywalizacji. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji zabawek sportowych dla twojego dziecka.

Rowerki i pojazdy

To absolutny numer jeden wśród zabawek sportowych dla dzieci! Różnego rodzaju rowerki biegowe, hulajnogi, wrotki czy deskorolki doskonale wpływają na koordynację ruchową i ćwiczą umiejętność utrzymywania równowagi. W zależności od rozwoju psychofizycznego dziecka, z pojazdami na dwóch kółkach mogą bez problemu poradzić sobie maluchy już od 18 miesiąca życia!  Korzystanie z tego typu zabawek od najmłodszych lat rozwijają w dziecku orientację przestrzenną, ocenę odległości od przedmiotów, a także przewidywanie co może się wydarzyć. Ponadto znacznie ułatwią późniejszą naukę jazdy na rowerku klasycznym. Pomimo tego, iż jest to „tylko” zabawka, warto pamiętać o bezpieczeństwie w trakcie ich użytkowania. Mówimy tu o wszelkiego rodzaju akcesoriach sportowych, takich jak kask chroniący przed urazami głowy, rękawiczki rowerowe zabezpieczające przed wyślizgnięciem się kierownicy z rąk czy ochraniacze osłaniające odsłonięte części ciała i chroniące przed otarciami w przypadku przewrócenia się.

Zabawki ogrodowe

Przydomowy ogród powinien być nie tylko miejscem, w którym można odpocząć czy zaczerpnąć odrobiny słońca, ale także ogromną przestrzenią do rodzinnej zabawy! Dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, a zabawki ogrodowe mogą z łatwością umilić im ten czas. Jeśli posiadacie ogród, warto przeznaczyć odrobinę jego obszaru na królestwo dla maluchów. Z pewnością ucieszy ich domowy plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnią i piaskownicą. Przydatny może się okazać także dmuchany basen, który ochłodzi dzieci w upalne, letnie dni. Ostatnim hitem w zabawkach ogrodowych jest także trampolina. Warto kupić model na tyle duży, aby zmieścić się w nim razem z dzieckiem. To nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na wyrobienie sobie całkiem niezłej kondycji. Każdy ogródek powinien także zawierać zabawki zachęcające dzieci do uprawiania jakiegoś sportu – bramka do piłki nożnej, kosz do koszykówki, rakietki do badmintona lub siatkę i piłkę do gry w siatkówkę. Dzięki temu maluchy nie tylko rozwiną swoja aktywność fizyczną, ale także i swoje zainteresowania.

Sportowe zabawki w domu? To możliwe!

Sport kojarzy się głównie z aktywnością wykonywaną na zewnątrz. Jednak aby zmotywować dziecko do ruchu, niekoniecznie musimy wyjść z domu – w szczególności w okresie zimowym czy przeziębieniowym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potrzeb dzieci, producenci zabawek dla dzieci proponują sportowe zabawki do użycia także w domu! Doskonałym przykładem mogą być plastikowe kręgle, gra w rzutki, jojo czy hula-hop. Tego typu zabawki są doskonałą alternatywą dla aktywności ruchowej w domu.

Źródło: Manito.pl – Interaktywne zabawki dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here