Jak każda miłośniczka makijażu cenisz kosmetyki, które potrafią wyrównać koloryt cery, zakryć mankamenty urody i stworzyć idealne tło dla makijażu oczu i ust. Podkład kryjący to jeden z twoich ulubionych fluidów? Dobry wybór! Sprawdź jednak, jak nie popełniać częstych błędów, stosując tego typu produkty na co dzień.

Bez podkładu makijaż nigdy nie będzie pełny – ujednolicona skóra bez widocznych zaczerwienień, plamek, drobnych krostek wygląda młodziej i zdrowiej, nie odciąga też uwagi od ust pociągniętych szminką czy ładnie podkreślonych oczu. To właśnie dlatego kobiety na całym świecie nie potrafią się obejść bez tego kosmetyku, a podkłady kryjące cieszą się szczególną popularnością. Ty też codziennie sięgasz po fluid kryjący, aby cieszyć się gładką cerą? Oto zasady, o których powinnaś pamiętać.

Podkłady kryjące – zawsze sprawdzaj skład

Oferta podkładów kryjących jest ogromna, w każdej drogerii znajdziesz co najmniej kilka tego typu produktów różnych marek. Fluid, oprócz właściwości maskujących, powinien także matować, nawilżać, działać liftingująco – w zależności od potrzeb twojej skóry. Tak naprawdę jednak, im mniej składników zawiera, tym lepiej, bo nie ryzykujesz podrażnień i jednocześnie zapewniasz swojej skórze naturalną pielęgnację. Warto wypróbować mineralne podkłady kryjące, bo zazwyczaj ich skład ogranicza się zaledwie do kilku naturalnych minerałów. Ponadto dwutlenek tytanu, który w mineralnych kosmetykach odpowiada za efekt krycia, w perfekcyjny sposób tuszuje wszelkie niedoskonałości.

Jak dobrać kolor?

Dobrze, jeśli możesz wybierać spośród wielu różnych odcieni kosmetyku. Każda z nas ma nieco inny kolor skóry, a odcień jasny, średni i ciemny to zdecydowanie za mało. Dobre firmy kosmetyczne grupują kolory podkładów, dzieląc je jeszcze dodatkowo według poziomów jasności. Dzięki temu łatwiej dopasować fluid do typu urody i karnacji, a w przypadku podkładów kryjących ma to olbrzymie znaczenie, bo zadaniem produktu jest idealne stopienie się ze skórą.

Czym nakładać podkłady kryjące?

Dla profesjonalistów to oczywiste – tylko pędzlem! Unikaj nanoszenia produktu na twarz palcami, bo nawet mimo dużej wprawy i starań, nie rozprowadzisz go równomiernie i nie ukryjesz rozszerzonych porów. Możesz w tym celu użyć pędzla. Jest prosty w użyciu i zapewnia fantastyczny rezultat: stempluj nim skórę, lekko go dociskając – świetnie nadaje się do tego np. pędzel typu flat top. Jeśli używasz gęstych podkładów kryjących, np. w kompakcie, możesz aplikować je zwilżoną gąbką do makijażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here