Aranżacja pokoju nastolatka może być nie lada wyzwaniem – przy jego projektowaniu ścierają się opinie rodzica oraz lokatora pokoju. Zdarza się, że każda z osób ma inne pomysły i inną wizję aranżacji. Pomysły nastolatka mogą być trudne w realizacji albo nieść za sobą wysokie wydatki. Jak rozwiązać ten problem? O czym powinniśmy pamiętać przy urządzaniu pokoju nastolatka?

Pokój nastolatka powinien być przede wszystkim funkcjonalny – powinien podążać za potrzebami młodej osoby, które często zmieniają się jak w kalejdoskopie. Powinien być jednocześnie stylowy, aby nastolatek mógł bez problemu zaprosić do siebie znajomych.

Właśnie dlatego wielu rodziców nie wie, na co dokładnie zwrócić uwagę przy zakupie odpowiednich mebli i innego wyposażenia do pokoju nastolatka. Kierując się kilkoma prostymi zasadami – możemy osiągnąć świetne efekty!

Umeblowanie – jak dla dorosłej osoby

Przede wszystkim ważne jest wybranie odpowiedniego umeblowania. Najlepiej, aby były to meble jak dla osoby dorosłej. Nie wybierajmy mebli o bardziej dziecięcym designie – komody, szafy, biurka czy łóżka młodzieżowe powinny przypominać te dla osób dorosłych.

Najlepszym wyborem będzie nowoczesne wzornictwo. Proste, ale funkcjonalne formy mebli pozwolą na uzyskanie optymalnego efektu. Najlepiej postawić na kolor biały albo na wybarwienia drewna, na przykład ciemne wenge czy kolor jaśniejszy taki jak buk czy sonoma.

Kącik z komputerem – ergonomia przede wszystkim

Nastolatkowie bardzo dużo czasu spędzają przy komputerze. Właśnie dlatego nie możemy zapominać o odpowiednim urządzeniu kącika komputerowego oraz służącego do nauki. Biurko z szufladami i szafkami oraz ergonomiczne krzesło to podstawa.

Jeśli chcemy kupić proste biurko w formie blatu na nogach, nie zapominajmy o odpowiednich regałach do przechowywania, które powinny być w zasięgu ręki.

Oświetlenie w pokoju nastolatka

Bardzo ważne jest również oświetlenie pokoju nastolatka. Najlepiej postawić na proste lampy, na przykład te w stylu industrialnym – wykonane z metalu.

Lepiej unikać lamp klasycznych – z motywami florystycznymi, które nie będą dobrze wpasowywały się w nowoczesną aranżację pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here