Urodziny dziecka są coraz częściej dla rodziców wyzwaniem. Zainteresowania dzieci się zmieniają, ograniczone mogą być również zasoby finansowe rodziców, chcących uatrakcyjnić dziecku jego święto. Z pomocą przychodzą tematyczne urodziny dla dzieci, organizowane przez różne firmy eventowe oraz właścicieli sal do wynajęcia.

Gdzie szukać oferty urodzin

Decydując się na komercyjne organizowanie urodzin dziecka warto przejrzeć ofertę różnych firm, organizujących takie imprezy, jak i miejsc, w których można wynająć samą salę. Urodziny dla dzieci można zorganizować w salach przy kinach czy przy fast foodach, gdzie w ramach stałej odpłatności za jedno dziecko wynajmujący oferuje określone menu oraz zabawy dla dzieci. Mogą to być przebieranki, możliwość upieczenia własnej pizzy czy malowanie twarzy przez profesjonalistów.

Niektóre firmy specjalizują się w organizowaniu urodzin o określonym charakterze. Popularne są urodziny tematyczne, które mogą nawiązywać do zainteresowań dzieci. Tematyczne urodziny dla dzieci mogą być urodzinami z doświadczeniami chemicznymi, nauką robotyki, ale również mogą być świetnym sposobem, aby nauczyć się nowych technik malarskich. Takie oferty urodzin można znaleźć głównie w Internecie, jednak bardzo często firmy ogłaszają się także w mediach społecznościowych.

Jak zorganizować dziecku urodziny

Warto się jednak zastanowić, jakie urodziny sprawią dziecku przyjemność. Dlatego należy obserwować obecne zainteresowania dziecka, które może nie będą stanowić trzonu imprezy urodzinowej, ale już od zamówienia tortu z wybranym bohaterem z filmów będą idealne. W niektórych firmach można zamówić animatorów, którzy będą przebrani za daną postać. To również pomaga w uatrakcyjnieniu imprezy.

Przez zorganizowaniem urodzin warto zapytać dziecko, co chciałoby mieć na takiej imprezie. Czasem dzieci opowiadają o urodzinach innych kolegów i koleżanek, a takie opowieści mogą stanowić źródło inspiracji. Czasem jednak same sugerują, co sprawiłoby im najwięcej radości. Takie informacje warto wykorzystać, choć do ich realizacji lepiej zatrudnić fachowców.

W domu czy w wynajętej sali

Imprezy urodzinowe w wynajętych salach zwykle muszą się zakończyć po określonym czasie. W wielu miejscach takie urodziny mogą trwać 2, maksymalnie 3 godziny, co nie zawsze jest dobrze odbierane przez same dzieci.

Z kolei urodziny organizowane w domu mogą ograniczać dzieci. Większość rodzin mieszka w blokach, a żywiołowe dzieci, które chcą się bawić wszystkim i w każdym pomieszczeniu, mogą oznaczać konieczność ich ciągłego pilnowania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu Rozwoju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here