Coraz młodsze dzieci, coraz lepiej sobie radzą z obsługą smartfona, tableta czy laptopa Dlatego przychodzi moment, w którym zaczynasz myśleć nad wyborem odpowiedniego urządzenia dla swojego dziecka. Podejmując taką decyzję pamiętaj by był on dopasowany do wieku oraz umiejętności malucha.

Żyjemy w świecie sprzętów elektronicznych, w sklepach dla dzieci znajdziesz zabawki imitujące prawdziwe smartfony, tablety czy laptopy, którymi dzieci bardzo chętnie się bawią. Jednak kiedy przychodzi moment zakupu już prawdziwego urządzenia warto opowiedzieć sobie na kilka pytań, które pozwolą na dobór odpowiedniego modelu.

Kiedy wybrać tablet

Z jednym z podstawowych elementów, które ułatwiają nawet bardzo małym dzieciom posługiwanie się np. smartfonem są ekrany dotykowe. Dzięki temu, nawet bez umiejętności czytania lub pisania potrafią wybrać swoją ulubioną grę lub bajkę. Uruchamiają również wiele innych funkcji, z których sami nie zdajemy sobie sprawy. O czym większość rodziców doskonale wie. Dlatego tablet na pierwszy samodzielny sprzęt dla twojego dziecka będzie dobrym wyborem. Ich obsługa jest prosta i intuicyjna a dodatkowym ich atutem są nieduże rozmiary i mobilność. Będziesz mógł spokojnie spakować go do torby lub plecaka a maluch będzie wstanie utrzymać takie urządzenie w swoich małych rączkach.

Laptop narzędzie do nauki dla strasznych dzieci

Laptop dla dziecka o sprzęt, który przyda się młodzieży w wieku szkolnym. Normalna klawiatura ułatwi pisanie dłuższych zadań domowych a odpowiednio dobrane programy edukacyjne pozwolą mu poszerzać wiedzę, dlatego tak istotne jest by nie był on przeznaczony głównie do gier. Ponieważ starsze dziecko będzie spędzać przy nim znacznie więcej czasu przekątna monitora nie powinna być mniejsza niż 15 cali, by młody użytkownik nie męczył w wzroku i miał odpowiednią pozycję siedząc przy nim. Jeśli chcesz by laptop dla dziecka służył również wygodnemu oglądaniu filmów lub mógł pełnić również funkcje tableta warto wybrać wersję urządzenia hybrydowego (2w1), łączącego zalety laptopa i tableta, dzięki konstrukcji, która umożliwia przejść z formy tradycyjnego sprzętu z klawiaturą do wersji bardziej mobilnej.

Kontrola rodzicielska

Kontrola rodziców nad działaniami dziecka używającego sprzętu elektronicznego ma dwa podstawowe cele. Po pierwsze uniemożliwić mu dostęp, np. do folderów, które nie mogą być skasowane lub uszkodzone a także by nie doszło do zablokowanie systemu operacyjnego. Po drugie, by nie mógł używać programów, lub przeglądać treści w internecie przeznaczonych dla osób dorosłych. Im mniejsze dziecko, tym kontrola rodzicielska powinna być większa, są również różne na to rozwiązania. Na przykład tablety i smartfony Samsung galaxy mają specjalny tryb skierowany do małych dzieci. Posiada kilka podstawowych aplikacji, gdzie mogą się bawić elementami muzycznymi, grać i rysować. Jest on łatwy w obsłudze, można zainstalować inne wybrane aplikacje a maluch nie ma dostępu do naszego konta, które jest zabezpieczone hasłem. Można również regulować czas, w którym dziecko może z niego korzystać. Po jego upłynięciu urządzenie wyłącza się automatycznie.

Tablet lub laptop może być dobrym narzędziem, dzięki któremu Twoje dziecko będzie się mogło, nie tyko pobawić lecz również nauczyć wielu rzeczy i uzupełnić szkolną wiedzę. Warto jednak pamiętać, że czas korzystanie z takiego urządzenia musi być ograniczony i że nie zastąpi on pomocy rodziców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here