Szampon do włosów

Szampon do włosów to podstawowy kosmetyk w ich codziennej pielęgnacji. Właściwie dobrany szampon do włosów może dać lepsze efekty niż nawet najlepsza odżywka. Wyjaśniamy, czym należy się kierować przy wyborze szamponu do włosów. by dobrze dobrać szampon do włosów, należy zadać sobie pytanie, jakie są potrzeby naszych włosów – co stanie się łatwe do określenia, jeśli zdamy sobie sprawę, jaki jest ich rodzaj. Odżywczy szampon stanowi podstawę pielęgnacji włosów. Delikatnie usuwa zabrudzenia, zapewnia włosom odpowiednie nawilżenie i nadaje im piękny połysk.

Składniki aktywne

Mycie głowy szamponem do włosów to podstawowy element pielęgnacji, która powinna uczynić włosy błyszczące i zdrowe. Niestety, nieodpowiednio dobrany szampon może niszczyć i wysuszać włosy, czyli przynosić więcej szkody niż pożytku.
Włosy farbowane – szampon do włosów farbowanych powinien nawilżać, wygładzać i odżywiać osłabiony farbowaniem włos.
Włosy przetłuszczające się – szampon do włosów mających tendencję do przetłuszczania się powinien zawierać składniki o działaniu przeciwłojotokowym.
Włosy słabe i wypadające potrzebują witamin zawartych w ekstraktach roślinnych.
Włosy z łupieżem – przeciwłupieżowy szampon do włosów musi być delikatny dla skóry głowy i zapewniać jej właściwe rogowacenie.
Wybór wśród szamponów jest obecnie tak duży, iż na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego z jakim „włosowym” problemem się zmaga.

Rodzaje szamponów

Szampon do włosówSzampon powinniśmy dobierać w zależności od typu włosów i problemów, z jakimi się zmagamy – inny kosmetyk zaleca się włosom przetłuszczającym się, a inny suchym lub ze skłonnością do łupieżu.
Do włosów łamliwych, suchych, słabych, wypadających
Do włosów normalnych
Do włosów przetłuszczających się
Do włosów farbowanych
Do włosów cienkich, bez objętości
Do włosów prostych
Do włosów kręconych
Przeciwłupieżowy
Dla dzieci
W przypadku cienkich i delikatnych włosów najlepiej sprawdzą się szampony lekkie, które nie obciążą dodatkowo naszych włosów. Grube włosy są bardziej podatne na osadzanie się na nich zanieczyszczeń. Dlatego też dobrym wyborem dla takich włosów będzie używanie raz w tygodniu silnie oczyszczającego szamponu. Do włosów będzie szampon nawilżający posiadający w swoim składzie keratynę. Do tego dochodzą szampony przeciwłupieżowe, do włosów farbowanych czy tez dla dzieci. Każdy z rodzaju szamponu powinien być dobrany bezpośrednio do naszych włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here