Kinderbal to specyficzne wyzwanie dla rodziców, którzy muszą sprostać wymogom swoich dzieci, by ich urodziny były wyjątkowe i przyniosły radość zarówno solenizantowi, jak i gościom. Tort i prezenty to zwykle za mało. Dodatkowe atrakcje stają się podstawą kiedy organizujemy imprezy dla dzieci. Prezentujemy kilka sprawdzonych metod zabawy.

Kalambury – tradycyjna zabawa, która nie wyjdzie z mody

Jednym z tradycyjnych sposobów na udaną zabawę podczas urodzinowego przyjęcia są kalambury. Przebieg i zasady tej gry znane są chyba wszystkim i chyba każde dziecko uwielbia zagadki przeprowadzane w dużym gronie.

Kalambury to zabawa, w której należy odgadnąć hasło na podstawie czynności pokazywanych przez jedną osobę, która nie może nic mówić. Dociekanie tego, co jest pokazywane sprawia mnóstwo radości i śmiechu.

Bańki mydlane? Dzieci je uwielbiają

Kolejnym sprawdzonym sposobem na uatrakcyjnienie przyjęcia jest zabawa w puszczanie i łapanie baniek mydlanych. Jest ona możliwa zarówno wtedy, kiedy imprezy dla dzieci odbywają się na dworze, jak i w pomieszczeniu.

Aktywność ta może przybrać różne formy. Najbardziej popularne są małe zestawy, które zna chyba każde dziecko. Dostępne są we wszystkich kioskach i zawsze sprawiają ogromną frajdę. Jednak, kiedy organizujemy imprezę dla dzieci na świeżym powietrzu, np. w ogrodzie, bardziej polecane są profesjonalne zestawy do tworzenia baniek mydlanych, które pozwalają na osiąganie obłoczków sięgających średnicy ponad jednego metra. W tym celu można wynająć także profesjonalistę.

Dyskoteka – nowocześnie

Jeżeli chcemy postawić na bardziej nowoczesne metody, warto wybrać opcję domowej dyskoteki, która łączy w sobie muzykę, tańce, śpiewy i grę światłem. Kule dyskotekowe stanowią ostatnio najbardziej popularną formę rozrywki podczas kinderbalów.

Na rynku istnieją specjalne dziecięce kule dyskotekowe, które wyposażone są w kilkadziesiąt kolorowych lampek, zamocowanych na obrotowej głowicy. Porusza się ona jak typowa kula dyskotekowa, tworząc na ścianach pokoju festiwal świateł w różnych barwach. Dodatkowo, urządzenie posiada pamięć, na której nagrane są utwory muzyczne. Odtwarzane są one równocześnie z emisją światełek. Nagrania można modyfikować, usuwać i wgrywać swoje. W ten sposób można skomponować dyskotekę zgodnie z upodobaniami dzieci biorących udział w zabawie.

Artykuł powstał we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here